Уряд оновив Порядок проведення професійної атестації осіб, які мають намір здійснювати сертифікацію енергетичної ефективності та обстеження інженерних систем.

Як уточнили у Мінрегіоні, йдеться про зміни до процедури професійної підготовки та атестації енергоаудиторів.

У новому Порядку удосконалені вимоги до процедур підготовки та професійної атестації щодо:

— впровадження єдиних вимог до фахівців, залучених до підготовки майбутніх енергоаудиторів чи фахівців з обстеження інженерних систем;

— залучення практикуючих енергоаудиторів до атестаційних комісій;

— запровадження вимог до мінімальної кількості компонентів освітньо-професійних програм за напрямами підготовки «Сертифікація енергетичної ефективності будівель» та «Обстеження інженерних систем будівель».

Також зміни передбачають можливість взаємодії між атестаційними комісіями та майбутніми енергоаудиторами чи фахівцями з обстеження інженерних систем через електронні кабінети в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва. Усі відомості та документи стосовно проведення професійної атестації, видачі, відмови у видачі та анулювання відповідного кваліфікаційного сертифіката мають вноситись до Реєстру будівельної діяльності.

Новий Порядок набере чинності за два місяці з дня опублікування постанови. Це дозволить вищим навчальним закладам адаптувати свої навчальні програми під нього.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
10 Червень, 2021