Президент підписав закон, який передбачає передачу надання адмінпослуг, що користуються найбільшим попитом серед жителів територіальних громад, до повноважень органів місцевого самоврядування та місцевих держадміністрацій.

Так, органам місцевого самоврядування надаються повноваження щодо реєстрації місця проживання та зняття з реєстрації, ведення відповідного реєстру територіальної громади. Згідно з документом, в результаті це повинно позбавити жителів від необхідності збирати довідки про склад сім’ї та проживання, необхідні при наданні, наприклад, соцпослуг.

Відповідно до закону, переглянуто і окремі процедури реєстрації місця проживання. Так, скасовується необхідність отримання талона зняття з реєстрації, а заяви про реєстрацію місця проживання можуть бути подані відповідними посадовими особами виконавців послуг з управління або утримання багатоквартирного будинку чи гуртожитку, об’єднання співвласників багатоквартирного будинку або житлово-будівельного кооперативу.

Закон також спрощує процедуру отримання інформації з Державного земельного кадастру. Право на надання такої інформації матимуть посадові особи органів місцевого самоврядування, в тому числі й адміністратори центрів з надання адмінпослуг. Інформація з ДЗК надаватиметься і в електронній формі, передовсім нотаріусам і держреєстраторам прав, що дозволить забезпечити швидке і комплексне надання ними послуг.

Відповідно до закону, умови ведення та користування даними Держземкадастру змінюються з 1 березня цього року, а правила і процедури реєстрації місця проживання — з 4 квітня.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
04 Лютий, 2016