Глава української держави підписав зміни до Земельного кодексу, згідно з якими спрощується процедура погодження проектів землеустрою. Таким чином, спрощено і механізм реалізації прав громадян на безоплатну передачу їм ділянок із земель державної/комунальної власності.

Як ішлося у пояснювальній записці до законопроекту, його метою було вирішити проблему затягування чиновниками процесу погодження проектів землеустрою. Працівники відповідних органів влади вимагають усунення щоразу нових недоліків, не вказуючи громадянинові вичерпного переліку помилок. Так, подібне виправлення неточностей триває роками, а відповідно призводить до серйозних витрат з боку громадян на переоформлення документів. Але що найприкріше — гарантовані Конституцією права на безоплатне отримання землі ніяк не можуть бути реалізовані.

Прийнятий парламентом і підписаний Президентом закон встановлює чіткі вимоги до органів влади. Відповідно до нововведень, висновок про відмову у погодженні проекту уповноваженими на це органами виконавчої влади має містити вичерпний перелік недоліків проекту землеустрою та розумний строк для їх усунення. Крім того, у разі наявності письмового прохання розробника проекта, цей термін може бути продовжено.

Також змінами до Земельного кодексу держорганам заборонили відмовляти у погодженні проектів землеустрою повторно, якщо усі висловлені у попередньому висновку зауваження вже були усунені. Забороняється в тому числі висувати додаткові зауваження, якщо вони не були включені до попереднього висновку.

Варто зазначити, що після обґрунтованої повторної відмови розробник залишає за собою право усунути недоліки проекту землеустрою і знову подати його на погодження.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
10 Березень, 2015