Кабінет Міністрів своєю постановою вніс зміни до Порядку визначення категорій пам’яток для занесення об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.

Пропонованим документом в існуючий порядок вносяться такі зміни: з переліку облікової документації, яка є обов’язковою для занесення об’єкту до Державного реєстру, виключається паспорт на пам’ятку, довідка про майнову цінність об’єкта та встановлюється трирічний термін для ініціювання компетентними органами перед Міністерством культури питання про внесення щойно виявленого об’єкта культурної спадщини до реєстру.

Як повідомили у міністерстві, за останні роки сформувалася негативна судова практика, відповідно до якої об’єкти нерухомої спадщини, які мали статус пам’яток місцевого значення, були виключені із Держреєстру через відсутність в обліковій документації на момент прийняття відповідного рішення Мінкультури довідки про майнову цінність об’єкта. Зміни до порядку покликані запобігти втраті пам’ятками свого охоронного статусу через формальну процедуру.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
22 Вересень, 2016