Парламент дозволив збільшувати вартість оренди землі. Верховна Рада ухвалила закон про внесення змін до Податкового кодексу щодо граничного розміру орендної плати.

Прийнятим документом до пункту 288.5 ПК вносяться зміни, які у разі визначення орендаря на конкурентних засадах передбачають встановлення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності у розмірі, більшому за 12% нормативної грошової оцінки.

Нагадаємо, що у грудні 2014 року, в результаті податкової реформи пункт 288.5 ПК було викладено у редакції, яка передбачала, що розмір та умови внесення орендної плати за ділянки державної та комунальної власності встановлюються у договорі між орендодавцем (власником) та орендарем, але річна сума платежу не може бути менше 3% нормативної грошової оцінки та не може перевищувати 12% такої оцінки.

При цьому із зазначеного пункту тоді було виключено норму, відповідно до якої у разі визначення орендаря на конкурентних засадах розмір орендної плати може бути більшим граничного розміру.

Тепер же Рада знову змінила зазначений пункт. Як ідеться у пояснювальній записці до прийнятого проекту, «з метою активізації земельних торгів та поширення в Україні ринкових орендних відносин».

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
30 Червень, 2015