Верховна Рада прийняла за основу проект закону «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», яким визначила нові організаційно-правові засади проведення держреєстрації прав на нерухомість. Варто зазначити, що наразі відносини у цій сфері регулює однойменний закон, який втратить чинність у разі набуття чинності згаданим документом.

Як зазначають автори законопроекту, необхідність викладення у новій редакції закону обумовлена передачею повноважень у сфері держреєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень органам місцевого самоврядування. Документ передбачає, що окрім органів місцевого самоврядування і держадміністрацій право здійснювати реєстраційні дії дістануть нотаріуси, акредитовані Мін’юстом банківські установи та державні виконавці.

Поряд зі зміною суб’єктів, уповноважених на проведення держреєстрації прав, запроваджуються важелі контролю за проведенням такої реєстрації з боку Міністерства юстиції та його територіальних органів. Згідно з проектом, за відомством та його територіальними органами залишаються повноваження з нормативно-методичного забезпечення держреєстрації прав, контролю за проведенням реєстрації; розгляду скарг на рішення, дії чи бездіяльність держреєстраторів; забезпечення підвищення кваліфікації реєстраторів.

Уперше в системі держреєстрації прав пропонується запровадити можливість оскарження рішень дій та бездіяльності відповідних органів в адміністративному порядку. Особа, яка вважає, що її права порушено зможе оскаржити відповідні дії чи рішення до територіального органу Мін’юсту, а у разі незгоди з рішенням цього органу – до самого відомства.

Також пропонується ввести адміністративну відповідальність за порушення строків державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
20 Липень, 2015