Парламент підтримав у першому читанні законопроект №7085 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері містобудування», який врегульовує ліцензування господарської діяльності з будівництва об’єктів з середніми та значними наслідками — СС2 та СС3.

Серед змін основними є визначення повноважень органу ліцензування, визначення підстав для зупинення дії ліцензії та переліку порушень, усунення яких неможливе у процесі будівельної діяльності, визначення підстав та порядку відновлення дії зупиненої ліцензії, а також встановлення чітких термінів дій органу ліцензування по відновленню зупиненої ліцензії, деталізація підстав для надання суб’єкту будівельної діяльності терміну на усунення порушень, пов’язаних з додержанням ліцензійних умов.

Згідно з проектом на законодавчому рівні також буде врегульовано єдиний порядок присвоєння адреси об’єкту будівництва. Так, адреса добудованому об’єкту буде присвоюватися за 5 робочих днів з дня отримання повідомлення від органу держархбудконтролю про реєстрацію декларації про готовність об’єкта до експлуатації або видачі відповідного сертифіката.

Крім того, змінами пропонується передати органам місцевого самоврядування функції контролю за проведенням обстеження об’єктів та реалізацією заходів щодо забезпечення надійності та безпеки під час їх експлуатації. Місцева влада також відповідатиме за присвоєння адрес об’єктам нерухомості у межах населених пунктів та підготовку і внесення на розгляд ради пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою на своїй території.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
23 Березень, 2018