Верховна Рада прийняла закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення містобудівної діяльності» (проект №4733-1), яким вводиться європейський підхід до дозвільно-погоджувальних процедур у будівництві.

Створення законопроекту було ініційовано задля усунення негативних тенденцій у будівельній галузі внаслідок не до кінця продуманої лібералізації містобудівного законодавства у 2011 році. Штучний розподіл об’єктів будівництва трьох класів наслідків на п’ять категорій складності та встановлення для них різного порядку оформлення дозвільних документів давав недобросовісним забудовникам необмежене поле для маніпулювання під час розроблення проектів будівництва та набуття права на виконання будівельних робіт.

Ухвалений законопроект усуває штучний розподіл об’єктів будівництва. Тепер будівництво об’єктів середнього і значного класів наслідків буде здійснюватися виключно за дозвільною системою.

Водночас норми закону передбачають максимальне спрощення дозвільної системи для будівництв незначного класу наслідків, які сьогодні становлять 80% від загального обсягу забудов. Забудовник подаватиме лише повідомлення та зможе братися до будівництва наступного дня після його направлення. Таким чином автоматично буде скасована й процедура повернення документів на доопрацювання.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
17 Січень, 2017