Парламент прийняв закон щодо передачі органам місцевого самоврядування більших повноважень з надання адміністративних послуг. За цей документ проголосував 251 народний обранець.

До передаваних повноважень законом віднесено надання адмінпослуг, що мають найбільший попит серед жителів територіальних громад. Так, згідно із законом спрощено процедуру отримання інформації з Державного земельного кадастру. При цьому, право на надання такої інформації передається посадовцям органів місцевого самоврядування, в тому числі і адміністраторам центрів надання адмінпослуг. До того ж інформація з ДЗК надаватиметься в електронній формі, в першу чергу нотаріусам і держреєстраторам речових прав, що дозволить забезпечити швидке та комплексне надання ними послуг.

Також органам місцевого самоврядування будуть надані повноваження щодо реєстрації місця проживання та зняття з реєстрації осіб, ведення відповідного реєстру територіальної громади, що в результаті позбавить жителів необхідності збирати відповідні довідки про склад сім’ї та проживання, які потрібні при наданні соціальних та інших послуг.

З метою оперативної реєстрації місця проживання громадянина законом переглядаються окремі процедури. Так, скасовується необхідність отримання талону зняття з реєстрації, надається можливість відповідним посадовим особам виконавців послуг з управління (утримання) багатоквартирного будинку (гуртожитку), ОСББ, житлово-будівельного кооперативу подавати заяви про реєстрацію місця проживання особи тощо.

Нагадаємо, раніше Президент підписав низку законів щодо децентралізації повноважень з держреєстрації юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців, а також речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
15 Грудень, 2015