Верховна Рада внесла зміни до статті 186-1 Земельного кодексу України, спростивши процедуру погодження держорганами проекту землеустрою щодо відведення ділянки.

Відповідно до нововведень, висновок про відмову у погодженні зазначеного проекту уповноваженими на це органами виконавчої влади має містити вичерпний перелік недоліків проекту землеустрою та розумний строк для їх усунення. Крім того, у разі наявності письмового прохання розробника проекта, цей термін може бути продовжено.

Також змінами до Земельного кодексу держорганам заборонили відмовляти у погодженні проектів землеустрою повторно, якщо усі висловлені у попередньому висновку зауваження вже були усунені. Забороняється в тому числі висувати додаткові зауваження, якщо вони не були включені до попереднього висновку.

Варто зазначити, що після обґрунтованої повторної відмови розробник залишає за собою право усунути недоліки проекту землеустрою і знову подати його на погодження.

На думку автора законопроекту, внесені до ЗК зміни унеможливлять затягування процесу погодження проектів із відведення землі. Крім того, передбачається, що нововведення спростять громадянам механізм реалізації їхніх прав на безоплатне отримання земельних ділянок із державної чи комунальної власності.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
13 Лютий, 2015