Верховна Рада у другому читанні ухвалила законопроект №2280 «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо планування використання земель», повідомили у Мінрегіоні.

Документ встановлює, що власник земельної ділянки визначає її цільове призначення самостійно, а відомості про обраний ним вид цільового призначення вносять до Державного земельного кадастру.

Встановлення та зміна виду цільового призначення ділянки її власником не потребує розроблення документації із землеустрою та ухвалення рішень органами влади, органами місцевого самоврядування (окрім земель оборони).

Окрім цього, у законопроекті пропонується врегулювання питань встановлення меж громад; комплексного просторового планування територій громад, водночас скасовується необхідність розроблення декількох, споріднених за змістом, видів містобудівної документації та документації із землеустрою.

Також пропонується:унормування питань, пов’язаних із затвердженням такої документації; нормування формування електронної картографічної основи для планування території; забезпечення реального зв’язку програм соціально-економічного розвитку з документацією з просторового планування; та створення механізму врахування громадських і приватних інтересів через громадські обговорення.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
22 Червень, 2020