Верховна Рада повторно розглянула та в цілому ухвалила законопроєкт №4535 «Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост», повідомили у Мінрегіоні.

Документ спрямований на вдосконалення правового регулювання інституту старост та утворення старостинських округів. Він, зокрема, пропонує перед внесенням кандидатури старости на розгляд ради, яка його затверджує і звільняє, обов’язково проводити громадське обговорення з мешканцями. Староста може не входити до складу виконавчого комітету ради громади, але водночас матиме право на участь та виступ на засіданнях ради, виконкому або інших органах ради. Також за рішенням органу місцевого самоврядування за старостою закріплюються окремі завдання адміністратора ЦНАП.

Законом врегульовуються також порядок створення старостинських округів, затвердження радою громади положень про старосту, суміщення посади старости тощо.

Зазначимо, що староста – це нова посада для місцевого самоврядування. Її було введено у 2015 році. Староста представляє інтереси села/селища в адміністративному центрі громади. Для цього він має робоче місце у межах старостинського округу та веде прийом громадян. Він інформує місцеву владу про проблеми свого села/селища та пропонує шляхи їх вирішення. Крім того, староста залучається до розроблення бюджету територіальної громади, програм розвитку. Вказує на те, скільки коштів має бути виділено в бюджеті на розвиток його села/селища. Бюджет приймає рада тергромади.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
14 Липень, 2021