Народні депутати нарешті ухвалили зміни до Податкового кодексу, які раніше викликали багато дискусій. Рада підтримала законопроект щодо податкової реформи (№ 1578), проте перед цим внесла до нього ряд поправок.

Згідно із нововведеннями, серед іншого змін зазнала і сфера нерухомості. Так, документом передбачена нова модель податку на нерухоме майно.

Податок на об’єкти житлової нерухомості буде зараховуватися і адмініструватися органами місцевої влади. Стягуватися такий податок, як вирішили після довгих суперечок депутати, буде не з кожного квадратного метра нерухомості, а з квартир, площа яких перевищує 60 кв.м, та будинків площею понад 120 кв.м.

Що ж стосується податку на нежитлову нерухомість, то його розмір визначатимуть органи місцевої влади. Не підлягатиме оподаткуванню нежитлова нерухомість, яка використовується у промисловості, аграрному секторі, а також МАФи і кіоски, що є суб’єктами малого бізнесу, та ринки.

Нагадаємо, що раніше парламент хотів ухвалити рішення щодо сплати податку на житло абсолютно всіма власниками нерухомості. Ставка податку повинна була скласти 2% від мінімальної зарплати за один квадратний метр житла. Крім того, цей податок громадян хотіли зобов’язати сплачувати щороку.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
30 Грудень, 2014

Задати питання, написати повідомлення або залишити відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Виможете використовувати ці HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>