Верховна Рада внесла зміни до Кримінального процесуального кодексу України щодо окремих питань накладення арешту на майно. Відповідні зміни внесено до статей 170-173, 236 та 297-1 КПК.

Так, згідно зі змінами, арештом майна є тимчасове позбавлення або обмеження за ухвалою слідчого судді або суду в обґрунтовано необхідних межах та спосіб, права особи на передачу, знищення, перетворення, відчуження, пересування майна, вступ у володіння, управління майном, щодо якого існує достатня, належна, допустима, достовірна сукупність доказів, які підтверджують, що воно є предметом, засобом чи знаряддям його вчинення, доказом злочину, набуте злочинним шляхом, доходом від вчиненого злочину, отримане за рахунок доходів від вчиненого злочину або має бути конфісковане та застосовується до підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, юридичної особи, до якої може бути застосовано заходи кримінально-правового характеру.

Арешт майна застосовується для запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Він накладається і скасовується у встановленому КПК порядку.

Згідно зі змінами, зокрема, арештованим може бути майно, яким володіє, користується чи розпоряджається підозрюваний, обвинувачений, засуджений, треті особи, юридична особа, до якої може бути застосовано заходи кримінально-правового характеру за рішенням, ухвалою суду, слідчого судді.

Вартість майна, яке належить арештувати, повинна відповідати вартості доходів, отриманих злочинним шляхом, розміру неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою.

Арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, які перебувають у власності або володінні, користуванні, розпорядженні підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

Не може бути арештоване майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача. Крім того, забороняти користуватись житловим приміщення особам, які на законних підставах проживають в ньому, не допускається.

Про всі зміни до КПК з питань арешту майна можна дізнатись тут.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
12 Листопад, 2015