Мінрегіон розробив і презентував народним депутатам законопроект «Про засади адміністративно-територіального устрою України», який встановлює актуальний порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою. Наразі ж використовується застарілий указ Президії Верховної Ради УРСР від 1981 року.

Законопроект укладений в рамках чинної Конституції та визначає засади, на яких має ґрунтуватися адміністративно-територіальний устрій України, види населених пунктів, систему адміністративно-територіальних одиниць, повноваження органів державної влади та органів місцевого самоврядування з відповідних питань, порядок утворення, ліквідації, встановлення і зміни меж адміністративно-територіальних одиниць та населених пунктів, ведення Державного реєстру адміністративно-територіальних одиниць та населених пунктів України.

Законопроект є основою для наступних змін, але сам таких змін не передбачає. У документі, зокрема, зазначено, що система адміністративно-територіальних одиниць залишається трирівневою. При цьому передбачено, що районний рівень має бути більш впорядкований і відповідати європейським стандартам. Крім того, у законопроекті більш чітко визначено поняття «громада» як адміністративно-територіальна одиниця базового рівня, яка складається з одного або декількох населених пунктів та земель за їх межами.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
23 Лютий, 2017