Напередодні перших виборів до районних у місті Києві рад, що заплановані на 27 березня цього року, столична влада вирішила розширити їх повноваження. Відповідний проект рішення підтримала постійна комісія Київради з питань регламенту та депутатської етики.

Зокрема, до компетенції райрад планують додати затвердження бюджету району, внесення змін до нього та його виконання. Райради зможуть затверджувати програму соціально-економічного та культурного розвитку району і цільових програм з інших питань місцевого самоврядування.

Проект документу також наділяє райради повноваженнями щодо вирішення питань придбання приватизованого майна, включення до об’єктів комунальної власності міста майна, відчуженого в процесі приватизації, наділення органів самоорганізації населення окремими повноваженнями органів місцевого самоврядування, а також питань про передачу коштів, матеріально-технічних та інших ресурсів, необхідних для їх здійснення.

Окрім того, у проекті пропонується розширити повноваження райрад у частині вирішення питань боротьби зі стихійним лихом та епідеміями, за порушення яких передбачено адміністративну відповідальність.

Проаналізувавши запропоновані зміни, депутати внесли два зауваження: 1) щодо необхідності передбачити можливості бюджетного фінансування обсягу повноважень, що затверджуються цим проектом рішення; 2) щодо необхідності розмежування повноважень сфери паркування між Київською міською радою та районними в місті Києві радами.

Крім того, департаменту комунальної власності виконавчого органу Київради (КМДА) запропоновано скласти детальний перелік майна, яке перейде в управління райрад. Депутати постійної комісії Київради з питань власності перенесли це питання на наступне засідання, аби детально його вивчити.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
27 Січень, 2016