Робоча група при Мінагрополітики визначила та затвердила основні напрями та заходи з реформування у сфері земельних відносин до кінця 2017 року. Пріоритетним напрямом роботи на найближчі місяці, зокрема, визначено формування концептуальних засад обігу сільськогосподарських земель, розробка та подання на розгляд урядові законопроекту «Про обіг земель сільськогосподарського призначення».

У рамках згаданого напряму передбачено створення національної платформи для проведення електронних аукціонів з метою забезпечення максимальної прозорості продажу державних та комунальних земель, а також надання можливості її використання для угод купівлі-продажу приватним особам.

Крім того, передбачено інтенсифікувати роботу зі створення Національної інфраструктури геопросторових даних.

Для отримання повної та достовірної інформації про стан земельних відносин та забезпечення загальнонаціонального доступу до цих даних заплановано впровадження системи регулярного моніторингу земельної сфери, що є необхідною умовою прийняття зважених рішень як на рівні держави, так і на рівні територіальних громад.

Також для уточнення даних про земельні ресурси в 2017 році розпочато створення протоколів виправлення систематичних помилок у Державному земельному кадастрі, а також ведеться робота з упорядкування земельних банків державних підприємств та деяких наукових установ.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
22 Травень, 2017