Мінрегіон розробив новий законопроект «Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду». Документом пропонується встановити нову вимогу щодо згоди мешканців будинку на проведення реконструкції — не менше 75% власників квартир та іншого нерухомого майна в межах кварталу (мікрорайону).

Нині, за законом 2006 року, для реконструкції застарілого житла прописана обов’язкова згода 100% мешканців будинку. У відомстві переконані, що новий документ дозволить нарешті розпочати процес реновації застарілого житла в Україні на практиці.

Тобто, за законопроектом, для прийняття рішення про реконструкцію багатоквартирного будинку в межах кварталу/мікрорайону необхідна письмова згода щонайменше 75% власників квартир та іншого нерухомого майна в межах кварталу (мікрорайону). Розгляд питання про реконструкцію багатоквартирного будинку в межах кварталу/мікрорайону припиняється у разі незгоди 25% власників. Такий будинок виключається з інвестиційного проекту, а рішення про це доводиться до відома мешканців письмовим повідомленням.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
15 Серпень, 2019