Мінрегіон розробляє новий законопроект «Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду». Згідно з ним, пропонується впровадити можливість реконструкції застарілого житла різної поверховості, а не лише будинки до 5 поверхів, як це визначено зараз, повідомили у відомстві.

Також документ визначає замовниками проектів реконструкції виконавчі органи сільських, селищних та міських рад; розширює перелік можливих джерел фінансування проектів; визначає алгоритм прийняття рішення щодо реконструкції або знесення; удосконалює процедуру видачі компенсації власникам застарілого житла; передбачає різні можливі варіанти відселення жителів під час реконструкції, максимальну відстань, на яку відбуватиметься відселення, та окреслює інші питання.

Новий законопроект найближчим часом буде направлений на розгляд та погодження зацікавленими центральними органами виконавчої влади, після чого буде переданий до Кабміну.

Зазначимо, що на сьогодні в Україні близько 1 млрд кв.м житлового фонду, майже 70-80% з якого – застаріле. За оцінками експертів, близько 75 млн кв.м житла є аварійним і непридатним для проживання.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
13 Червень, 2019