Капітальні ремонти багатоквартирних будинків депутати пропонують фінансувати з державного та місцевих бюджетів. Відповідний законопроект №3332 зареєстрований у парламенті.

Метою проекту є вирішення проблем фінансування капремонтів житла, яке передається співвласникам відповідно до Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку». Забезпечувати здійснення капремонтів пропонується на умовах співфінасування з держбюджету та відповідних місцевих бюджетів в порядку, затвердженому Кабміном.

Необхідність прийняття проекту його автори обґрунтовують нагальною потребою збереження житлового фонду багатоквартирних будинків.

Як ідеться у пояснювальній записці, «в односторонньому порядку узаконено факт передачі співвласникам багатоквартирних будинків права власності на спільне майно багатоквартирного будинку без згоди самих співвласників. Таким чином, держава та органи місцевого самоврядування позбулись тягаря утримання житлового фонду, який в переважній більшості перебуває у незадовільному стані, переклавши значні витрати на малозабезпечені верстви населення, що переважно проживають у таких багатоквартирних будинках».

На думку авторів проекту, далеко не всі мешканці мають фінансову можливість оплатити навіть поточні «косметичні» ремонти, не кажучи вже про капітальні, і це при тому, що у багатьох регіонах експлуатується житло, вік якого становить понад півстоліття. А неспроможність фінансувати капітальні ремонти більшістю мешканців, на думку нардепів, згодом призведе до знищення самих будинків.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
06 Листопад, 2015