Кабмін визначив механізм безпосереднього доступу державних реєстраторів прав на нерухоме майно до відомостей Державного земельного кадастру (ДЗК) та користування такими відомостями під час проведення державної реєстрації речових прав на земельні ділянки. Відповідний порядок затверджений урядовою постановою №509 від 12 липня та застосовуватиметься з 1 жовтня 2017 року.

Згідно з документом, доступ до кадастру здійснюватиметься шляхом інформаційної взаємодії між Державним реєстром речових прав на нерухоме майно та ДЗК. Комунікація відбуватиметься на центральному рівні в електронному вигляді телекомунікаційними каналами зв’язку та забезпечуватиметься адміністраторами зазначених реєстрів.

Доступ до наявних у ДЗК відомостей про земельну ділянку (у тому числі, про її власників і користувачів), перенесених з державного реєстру земель, забезпечується шляхом формування реєстратором прав на нерухоме майно за допомогою програмних засобів ведення Державного реєстру прав пошукового запиту за кадастровим номером земельної ділянки.

Техадміністратор Державного реєстру прав забезпечує передачу до ДЗК відомостей про кадастровий номер ділянки, що зазначений в пошуковому запиті, одночасно з формуванням такого запиту. А адміністратор ДЗК в режимі реального часу передає до Державного реєстру прав відомості про землю за критеріями, зазначеними в пошуковому запиті.

Технічний адміністратор Державного реєстру прав забезпечує доступ державному реєстратору прав на нерухоме майно до відомостей про земельну ділянку, отриманих з ДЗК.

У разі відсутності відомостей про ділянку за критеріями, зазначеними в пошуковому запиті, формується та передається відповідне повідомлення.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
18 Липень, 2017