Міністерство внутрішніх справ закликає впровадити в Україні декларативну модель реєстрації місця проживання. Спростити зазначений процес у відомстві пропонують за допомогою використання онлайн-сервісів або шляхом збільшення функціоналу Центрів надання адміністративних послуг — надати їм можливість безперешкодно реєструвати місце проживання громадян.

У МВС вважають, що існуюча система реєстрації неефективна, бо не виконує покладені на неї функції та викривляє державну статистику щодо територіального розміщення населення, створює диспропорцію у наповненні місцевих бюджетів, обмежує доступ населення до отримання адміністративних та медичних послуг.

Як наголосили у відомстві, проблема реєстрації місця проживання стала особливо актуальною після появи великої хвилі внутрішньо переміщених осіб. Згідно з офіційною статистикою, у 2014-2015 роках обсяги вимушеної міграції перевищували обсяги внутрішньої міграції вдвічі.

Тому, вважають у МВС, система реєстрації має бути вдосконалена, щоб надати українцям можливість реалізувати їхні права на вільний доступ до освіти, медицини та громадянські права безпосередньо за місцем проживання.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
29 Червень, 2017