Мінрегіон активізував роботу з розробки нового законопроекту, який має на меті запровадити дієвий ринок орендного житла в Україні та визначити чіткі механізми взаємодії всіх його учасників.

У відомстві розповіли, що при розробці проекту отримали близько 60 пропозицій — проблемних питань, які раніше не підіймалися. Зокрема, питання експлуатації, оподаткування та процедури відселення з орендованого житла при невиконанні умов оренди.

Наразі є кілька напрямків розвитку орендного житла в Україні. Перше — створення муніципального орендного житла, замовниками якого є місцева влада і яке може надаватися молодим сім’ям, працівникам соціальної та бюджетної сфери (лікарям, вчителям тощо), іншим молодим спеціалістам. Друге — орендне житло, яке буде знаходитися на балансі центральних органів державної влади, у тому числі, відомств, та надаватиметься їх співробітникам на час роботи або служби. Третє — комерційне орендне житло, яке будуть будувати приватні компанії і здавати в оренду.

На сьогодні близько 70% орендного житла знаходиться в тіні, і ринок ніяк не регулюється. Ефективне запровадження цього ринку вплине на зниження орендної плати, сприятиме залученню нових інвестицій, стимулюватиме розвиток житлового будівництва і галузі загалом.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
06 Серпень, 2018