Право на поділ земельної ділянки в натурі

Поділ земельної ділянки можливий в наступних випадках: 1. За бажанням власника земельної ділянки, за умови, що в результаті поділу, межі ділянки не будуть порушені; 2. Поділ земельної ділянки у разі відчуження однієї або кількох її частин; 3. Поділ в натурі при розділі між частковими співвласниками земельної ділянки; 4. Поділ земельної ділянки можна здійснити, якщо кожна з частин, отриманих після поділу, може стати індивідуальною ділянкою землі.

Поділ земельної ділянки проводитися за бажанням власника відокремити одну або кілька частин. При поділі ділянки землі на декілька – встановлюються нові межові знаки.

Порядок поділу земельної ділянки

Поділ земельної ділянки можливий після розробки документації із землеустрою, формування ділянки у Державному земельному кадастрі з метою присвоєння кадастрового номеру та проведення державної реєстрації права власності окремо на кожну з ділянок що виникли в результаті поділу.

Порядок об’єднання земельних ділянок

Об’єднання земельних ділянок можливо при дотриманні наступних умов: 1. Всі земельні ділянки належать одному власнику; 2. Ділянки мають спільну межу; 3. Об’єднувані ділянки мають тотожнє цільове призначення.

Об’єднання здійснюється за бажанням власника земельних ділянок. Створена в результаті поділу чи об’єднання земельна ділянка після оформлення документів в Держземагентстві, в обов’язковому порядку реєструється в Державній реєстраційній службі.

Документи, необхідні для поділу або об’єднання земельних ділянок:

 • Заява про поділ / об’єднання земельних ділянок засвідчені нотаріально або нотаріально посвідчений договір про розподіл земельної ділянки;
 • Нотаріально засвідчена копія правовстановлюючого документу на земельну ділянку;
 • Копія паспорта та податкового номера для фізичної особи (завірені копії статутних документів для юридичної особи).

Юридична компанія «Укрземконсалт» надає комплексні послуги з проведення поділу / об’єднання земельних ділянок. Значний досвід у сфері оформлення землі дозволяє фахівцям компанії не тільки професійно вірно, а і в найкоротші терміни надати дану послугу Клієнту максимально позбавивши його від участі у виснажливій бюрократичній процедурі.

«Укрземконсалт» – це перевага!

Для отримання інформації про вартість послуг та отримання первинної консультації, звертайтеся за телефонами: 044-344-14-41, 067-114-14-41.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
15 Лютий, 2013
 • Петро Васильович says:

  На земельній ділянці , що належить юридичній особі (в формі акціонерного товариства) на праві постійного користування (за правонаступництвом) , розташований житловий будинок державної власності , який підлягає приватизації фізичними особами , що в ньому проживають. Чи втрачає юр. особа право постійного користування на частину земельної ділянки , яка залишиться в неї після поділу земельної ділянки на дві частини , та виділення другої частини земельної ділянки жителям будинку для прибудинкової території з обслуговування цього будинку ? Буду дуже вдячний за аргументовану відповідь.

  • tanya says:

   Доброго дня!
   Після поділу земельної ділянки в натурі, юридична особа втрачає право користування цією ділянкою, оскільки ділянки на яку видавався Державний акт на користування уже не існуватиме. Замість неї буде дві новоутворені земельні ділянки. Отже для подальшого оформлення права користування, Акціонерному товариству необхідно буде звернутись за передачею ділянки у користування (оренду).

Задати питання, написати повідомлення або залишити відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Виможете використовувати ці HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>