Право на поділ земельної ділянки в натурі
Поділ земельної ділянки можливий в наступних випадках: 1. За бажанням власника земельної ділянки, за умови, що в результаті поділу, межі ділянки не будуть порушені; 2. Поділ земельної ділянки у разі відчуження однієї або кількох її частин; 3. Поділ в натурі при розділі між частковими співвласниками земельної ділянки; 4. Поділ земельної ділянки можна здійснити, якщо кожна з частин, отриманих після поділу, може стати індивідуальною ділянкою землі.
Поділ земельної ділянки проводитися за бажанням власника відокремити одну або кілька частин. При поділі ділянки землі на декілька – встановлюються нові межові знаки.
Порядок поділу земельної ділянки
Поділ земельної ділянки можливий після розробки документації із землеустрою, формування ділянки у Державному земельному кадастрі з метою присвоєння кадастрового номеру та проведення державної реєстрації права власності окремо на кожну з ділянок що виникли в результаті поділу.
Порядок об’єднання земельних ділянок
Об’єднання земельних ділянок можливо при дотриманні наступних умов: 1. Всі земельні ділянки належать одному власнику; 2. Ділянки мають спільну межу; 3. Об’єднувані ділянки мають тотожнє цільове призначення.
Об’єднання здійснюється за бажанням власника земельних ділянок. Створена в результаті поділу чи об’єднання земельна ділянка після оформлення документів в Держземагентстві, в обов’язковому порядку реєструється в Державній реєстраційній службі.
Документи, необхідні для поділу або об’єднання земельних ділянок:
- Заява про поділ / об’єднання земельних ділянок засвідчені нотаріально або нотаріально посвідчений договір про розподіл земельної ділянки;
- Нотаріально засвідчена копія правовстановлюючого документу на земельну ділянку;
- Копія паспорта та податкового номера для фізичної особи (завірені копії статутних документів для юридичної особи).
Юридична компанія «Укрземконсалт» надає комплексні послуги з проведення поділу / об’єднання земельних ділянок. Значний досвід у сфері оформлення землі дозволяє фахівцям компанії не тільки професійно вірно, а і в найкоротші терміни надати дану послугу Клієнту максимально позбавивши його від участі у виснажливій бюрократичній процедурі.
«Укрземконсалт» – це перевага!
Для отримання інформації про вартість послуг та отримання первинної консультації, звертайтеся за телефонами: (044) 384-14-41, (067) 114-14-41.
На земельній ділянці , що належить юридичній особі (в формі акціонерного товариства) на праві постійного користування (за правонаступництвом) , розташований житловий будинок державної власності , який підлягає приватизації фізичними особами , що в ньому проживають. Чи втрачає юр. особа право постійного користування на частину земельної ділянки , яка залишиться в неї після поділу земельної ділянки на дві частини , та виділення другої частини земельної ділянки жителям будинку для прибудинкової території з обслуговування цього будинку ? Буду дуже вдячний за аргументовану відповідь.