Київрада встановила мінімально можливу дозволену законодавством України ставку податку від нормативної оцінки вартості земельної ділянки, на якій розташований житловий будинок у столиці.

Так, розмір плати за землю під житловим фондом тепер становить 0,03%, що менше від попередньої ставки у 3,3 рази. Крім того, Київрада вирішила звільнити від сплати земельного податку організації інвалідів.

Як пояснила столична влада, спершу рішенням Київради «Про встановлення місцевих податків та зборів в м. Києві» було передбачено, що ставка податку за земельні ділянки, зайняті житловим фондом, дачно-будівельними товариствами, садовими і дачними будинками фізичних осіб встановлюється на рівні 0,1% від їх нормативної грошової оцінки.

Однак у зв’язку з цим у 2016 році фактичний розмір плати за землю у порівнянні з 2015 роком повинен був збільшитися в середньому в 5,5 разів. Саме це стало підставою для численних звернень голів ОСББ та ЖБК щодо необхідності врегулювання питання. Таке зростання плати за землю могло сприяти накопиченню податкових боргів зазначених об’єднань та призвело б до зростання вартості комунальних послуг для мешканців будинків.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
04 Березень, 2016