Кабмін затвердив постанову, якою затверджується Перелік категорій будівельної продукції, повідомили у Мінрегіоні.

Це перший урядовий акт, направлений на практичну реалізацію положень закону «Про надання будівельної продукції на ринку», який імплементує в Україні положення Регламенту (ЄС) № 305/2011 Європейського Парламенту і Ради та встановлює гармонізовані з європейськими умови розміщення будівельної продукції на національному ринку.

Нагадаємо, відповідно до прийнятого Верховною Радою у вересні 2020 року закону, з 1 січня 2023 року будівельна продукція може розміщуватись на ринку лише за умови проведення контролю виробництва на підприємстві, складання декларації та нанесення відповідного маркування. Цим виробник або імпортер/розповсюджувач продукції бере на себе відповідальність щодо її якості та безпечності для споживачів.

Методи та критерії оцінки показників якості будівельної продукції, а також необхідні відомості технічного характеру щодо контролю виробництва на підприємстві визначаються у регламентних технічних специфікаціях, зокрема — національних стандартах, що є ідентичними відповідним гармонізованим європейським стандартам.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
07 Травень, 2021