Згідно із законодавством кадастровий номер земельної ділянки — це істотна умова договорів відчуження, як самих земельних ділянок, так і об’єктів нерухомості, розташованих на них. Якщо Вам необхідно присвоїти кадастровий номер на земельну ділянку і отримати витяг з державного земельного кадастру про земельну ділянку для продажу землі, то цей розділ для Вас.

Для отримання інформації про вартість послуг і безкоштовну консультацію звертайтеся за телефонами: 044-344-14-41, 067-114-14-41

Замовити послугу

Для присвоєння кадастрового номера земельній ділянці потрібно наступне:

 1. Якщо мова йде про ділянку, на якій розташований житловий будинок, або ж цю ділянку було оформлено до 2003 року і вона не має кадастрового номера, — досить буде розробити технічну документацію щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі і на підставі неї зареєструвати ділянку в Державному земельному кадастрі. В результаті Ви отримаєте витяг з кадастру про земельну ділянку з кадастровим номером.
 2. Якщо ж Вам необхідно присвоїти кадастровий номер ділянці, на якій знаходиться нежитлова будівля, будова, майновий комплекс або ж інше нерухоме майно, — в такому разі необхідно замовляти розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або ж технічну документацію з інвентаризації земельної ділянки, на підставі якої можна сформувати земельну ділянку в кадастр і привласнити їй кадастровий номер.

Кадастровий номер земельної ділянки , згідно з чинним на сьогодні законодавством України, — це номер, який є унікальним і присвоюється земельній ділянці при її формуванні в кадастр, а також при здійсненні кадастрового обліку. Відповідно до законів нашої країни, наявність у земельної ділянки такого унікального кадастрового номера обов’язкова. Наприклад, у статті 132 Земельного Кодексу України йдеться про те, що угоди про відчуження земельних ділянок можливі лише за наявності у кожної ділянки унікального кадастрового номера.

2013 рік додав зміни в чинну на той момент базу земельного законодавства. Ці зміни, крім усього іншого, торкнулися і порядку, в якому формуються земельні ділянки. Згідно з цими поправками, присвоєння кадастрового номера земельній ділянці здійснюється тільки після державної реєстрації в національній однойменній системі. Завдяки цьому державний кадастр — це своєрідна база, яка містить всю технічну інформацію про конкретну сформовану ділянку.

Присвоєння кадастрового номера — етап, який настає в процесі безпосереднього формування ділянки. А, відповідно, сформувати наділ можливо в наступних випадках або ситуаціях:

 • ділянка землі була або віддана в користування, або ж надана в оренду чи власність;
 • при приватизації ділянки;
 • при поділі або об’єднанні однієї чи декількох земельних ділянок;
 • у разі, якщо земельна ділянка була оформлена до 1992 року за старим державним актом СРСР;
 • у разі зміни цільового призначення ділянки;
 • при оформленні права власності на конкретну земельну ділянку.

Коротку, але вичерпну відповідь на запитання про присвоєння кадастрового номера земельної ділянки можна отримати, прочитавши інформацію в цій статті. Як правило, Державна служба геодезії та кадастру займається погодженням документації на землю та реєстрацією земельних ділянок. Територіальне управління цієї служби присвоює ділянці унікальний кадастровий номер в процесі її формування. Ця процедура, також відома як реєстрація земельної ділянки, виглядає наступним чином: дані, встановлені технічною документацією, з паперових носіїв вносяться в електронний файл у форматі XML. Далі стає можливо відкрити поземельну книгу на ділянку. Ця процедура — власне, реєстрація, після якої Ви можете безпосередньо отримати кадастровий номер земельної ділянки.

Щоб зареєструвати ділянку і далі отримати кадастровий номер, надайте співробітникам нашої компанії такі документи:

 • нотаріально завірену копію державного акта на землю, якщо такий є в наявності;
 • документ, що надає право на розробку проектної або технічної документації на земельну ділянку (у разі відсутності державного акта на землю);
 • копію УСІХ сторінок паспорта, а також податкового номера Замовника.

Витративши не більше двадцяти хвилин свого часу на звернення до фахівців нашої компанії, Ви зможете зареєструвати земельну ділянку та отримати кадастровий номер. Кваліфіковані й досвідчені юристи компанії «УкрЗемКонсалт» з неймовірною швидкістю і, що не менш важливо, — якістю, оброблять надані Вами необхідні документи і підготують, як того вимагає законодавство, землевпорядну документацію для реєстрації ділянки в державному земельному кадастрі, а саме:

 • оригінальний примірник проекту землевідведення або ж технічну землевпорядну документацію;
 • XML файл.

Запорукою бездоганної роботи наших фахівців є гарантоване отримання кадастрового номера. Це слугує підтвердженням того, що Ваша земельна ділянка зареєстрована в національній кадастровій системі.

Довірте оформлення Вашої земельної ділянки професіоналам компанії «УкрЗемКонсалт»!

Для отримання інформації про вартість послуг і безкоштовну консультацію звертайтеся за телефонами: 044-344-14-41, 067-114-14-41

«УкрЗемКонсалт» — це перевага!

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (6 оценок, среднее: 3.33 из 5)
 • Валентина says:

  Два співвласника будинку. Як отримати кадастровий номер без згоди одного зі співвласників?

  • tanya says:

   Добрий день, Валентино!
   Присвоєння кадастрового номеру можливе лише за особистої присутності усіх співвласників будинку, а також у разі надання землевпорядній організаціі, що розроблятиме технічну документацію щодо встановлення меж земельної ділянки, засвідчених нотаріусом копій документів, що посвідчують право власності на будинок від усіх співвласників будинку. Отже, без згоди іншого співвласника Вашого будинку, така дія є неможливою.

 • Любов says:

  Доброго ранку! Хочемо продати будинок, яким володіємо з донькою в рівних частках. Потрібно виготовити кадастровий номер на нашу ділянку. Рішення селищної ради вже маємо. Це буде один документ на двох чи два окремих на кожного співвласника? Які потрібно підготувати документи для оформлення і яка вартість цієї процедури? Дякую.

  • tanya says:

   Доброго дня.
   Якщо Ви з дочкою співвласники будинку то і земельну ділянку необхідно оормляти на двох.
   Зверніться до землевпорядної організації за виготовленням документації із землеустрою і вони зареєструють ділянку ти присвоять кадастровий номер. Після цього зможете звернутись до сільпади за затвердженням документації та приватизувтаи ділянку.

 • Тетяна says:

  Якщо одна земельна дідянка, але у неї два цільових призначення. Скільки буде кадастрових номерів і чи за кожний платити при оформлені технічної документації. Дякую!!!!

  • tanya says:

   Доброго дня!
   Якщо у Державному акті на право власності на земельну ділянку вказано два цільових призначення земельної ділянки, відповідно буде розроблено 2 окремих технічних документації щодо встановлення меж земельної ділянки та присвоєно 2 окремих кадастрових номери.

Задати питання, написати повідомлення або залишити відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Виможете використовувати ці HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>