Згідно із законодавством кадастровий номер земельної ділянки — це істотна умова договорів відчуження, як самих земельних ділянок, так і об’єктів нерухомості, розташованих на них. Якщо Вам необхідно присвоїти кадастровий номер на земельну ділянку і отримати витяг з державного земельного кадастру про земельну ділянку для продажу землі, то цей розділ для Вас.

Для отримання інформації про вартість послуг і безкоштовну консультацію звертайтеся за телефонами: (044) 384-14-41, (067) 114-14-41

Замовити послугу

Для присвоєння кадастрового номера земельній ділянці потрібно наступне:

 1. Якщо мова йде про ділянку, на якій розташований житловий будинок, або ж цю ділянку було оформлено до 2003 року і вона не має кадастрового номера, — досить буде розробити технічну документацію щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі і на підставі неї зареєструвати ділянку в Державному земельному кадастрі. В результаті Ви отримаєте витяг з кадастру про земельну ділянку з кадастровим номером.
 2. Якщо ж Вам необхідно присвоїти кадастровий номер ділянці, на якій знаходиться нежитлова будівля, будова, майновий комплекс або ж інше нерухоме майно, — в такому разі необхідно замовляти розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або ж технічну документацію з інвентаризації земельної ділянки, на підставі якої можна сформувати земельну ділянку в кадастр і привласнити їй кадастровий номер.

Кадастровий номер земельної ділянки , згідно з чинним на сьогодні законодавством України, — це номер, який є унікальним і присвоюється земельній ділянці при її формуванні в кадастр, а також при здійсненні кадастрового обліку. Відповідно до законів нашої країни, наявність у земельної ділянки такого унікального кадастрового номера обов’язкова. Наприклад, у статті 132 Земельного Кодексу України йдеться про те, що угоди про відчуження земельних ділянок можливі лише за наявності у кожної ділянки унікального кадастрового номера.

2013 рік додав зміни в чинну на той момент базу земельного законодавства. Ці зміни, крім усього іншого, торкнулися і порядку, в якому формуються земельні ділянки. Згідно з цими поправками, присвоєння кадастрового номера земельній ділянці здійснюється тільки після державної реєстрації в національній однойменній системі. Завдяки цьому державний кадастр — це своєрідна база, яка містить всю технічну інформацію про конкретну сформовану ділянку.

Присвоєння кадастрового номера — етап, який настає в процесі безпосереднього формування ділянки. А, відповідно, сформувати наділ можливо в наступних випадках або ситуаціях:

 • ділянка землі була або віддана в користування, або ж надана в оренду чи власність;
 • при приватизації ділянки;
 • при поділі або об’єднанні однієї чи декількох земельних ділянок;
 • у разі, якщо земельна ділянка була оформлена до 1992 року за старим державним актом СРСР;
 • у разі зміни цільового призначення ділянки;
 • при оформленні права власності на конкретну земельну ділянку.

Коротку, але вичерпну відповідь на запитання про присвоєння кадастрового номера земельної ділянки можна отримати, прочитавши інформацію в цій статті. Як правило, Державна служба геодезії та кадастру займається погодженням документації на землю та реєстрацією земельних ділянок. Територіальне управління цієї служби присвоює ділянці унікальний кадастровий номер в процесі її формування. Ця процедура, також відома як реєстрація земельної ділянки, виглядає наступним чином: дані, встановлені технічною документацією, з паперових носіїв вносяться в електронний файл у форматі XML. Далі стає можливо відкрити поземельну книгу на ділянку. Ця процедура — власне, реєстрація, після якої Ви можете безпосередньо отримати кадастровий номер земельної ділянки.

Щоб зареєструвати ділянку і далі отримати кадастровий номер, надайте співробітникам нашої компанії такі документи:

 • нотаріально завірену копію державного акта на землю, якщо такий є в наявності;
 • документ, що надає право на розробку проектної або технічної документації на земельну ділянку (у разі відсутності державного акта на землю);
 • копію УСІХ сторінок паспорта, а також податкового номера Замовника.

Витративши не більше двадцяти хвилин свого часу на звернення до фахівців нашої компанії, Ви зможете зареєструвати земельну ділянку та отримати кадастровий номер. Кваліфіковані й досвідчені юристи компанії «УкрЗемКонсалт» з неймовірною швидкістю і, що не менш важливо, — якістю, оброблять надані Вами необхідні документи і підготують, як того вимагає законодавство, землевпорядну документацію для реєстрації ділянки в державному земельному кадастрі, а саме:

 • оригінальний примірник проекту землевідведення або ж технічну землевпорядну документацію;
 • XML файл.

Запорукою бездоганної роботи наших фахівців є гарантоване отримання кадастрового номера. Це слугує підтвердженням того, що Ваша земельна ділянка зареєстрована в національній кадастровій системі.

Довірте оформлення Вашої земельної ділянки професіоналам компанії «УкрЗемКонсалт»!

Для отримання інформації про вартість послуг і безкоштовну консультацію звертайтеся за телефонами: (044) 384-14-41, (067) 114-14-41

«УкрЗемКонсалт» — це перевага!

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (5 оценок, среднее: 3.40 из 5)
 • Тетяна says:

  Якщо одна земельна дідянка, але у неї два цільових призначення. Скільки буде кадастрових номерів і чи за кожний платити при оформлені технічної документації. Дякую!!!!

  • tanya says:

   Доброго дня!
   Якщо у Державному акті на право власності на земельну ділянку вказано два цільових призначення земельної ділянки, відповідно буде розроблено 2 окремих технічних документації щодо встановлення меж земельної ділянки та присвоєно 2 окремих кадастрових номери.

Задати питання, написати повідомлення або залишити відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Виможете використовувати ці HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>