Як приватизувати земельну ділянку, якщо на ній стоїть будинок? Юристи Інституту земельно-правових відносин «УкрЗемКонсалт» готові надати Вам повний юридичний супровід або ж часткову підтримку і консультацію в процесі приватизації земельної ділянки, тим самим скоротивши Ваші витрати часу на вивчення порядку оформлення землі в Києві та відвідування державних інстанцій.

Для отримання інформації про вартість послуг і безкоштовну консультацію звертайтеся за телефонами: 044-344-14-41, 067-114-14-41

Замовити послугу

Якщо у Вас на неприватизованій земельній ділянці стоїть житловий будинок, на який зареєстровано право власності, Ви можете пройти «спрощену» процедуру приватизації земельної ділянки за такою схемою:

 1. Укладення договору з Інститутом земельно-правових відносин «УкрЗемКонсалт» на розробку технічної документації по встановленню меж ділянки;
 2. Виїзд інженера-геодезиста зі спеціальним обладнанням для проведення кадастрової зйомки і встановлення межі поділу земельної ділянки в натурі;
 3. Розробка технічної документації щодо поділу земельної ділянки;
 4. Державна реєстрація ділянки, сформованої в результаті реєстрації в Державному земельному кадастрі, присвоєння кадастрового номера;
 5. Звернення до Київради через приймальню КМР із земельних питань із заявою на передачу земельної ділянки у власність, отримання Рішення міськради про приватизацію земельної ділянки;
 6. Реєстрація права власності на передану містом в Вашу власність земельну ділянку.

Одним зі способів приватизації земельної ділянки є так звана «спрощена» процедура оформлення шляхом складання технічної документації на реєстрацію земельної ділянки.

Зазначений спосіб можна застосувати тільки в тому випадку, якщо на ділянці знаходиться виключно житловий (не садовий і не дачний) будинок. Приватизація проводиться на всіх співвласників будинку (в разі якщо їх декілька — в частковому співвідношенні до частин права власності в будинку) з видом використання «для експлуатації та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд», загальною площею не більше 0,10 га для умов в місті Києві.

Наявність на ділянці житлового будинку дозволяє обійти тривалу процедуру оформлення земельної ділянки шляхом розробки проекту землевідведення з усіма узгодженнями та іншими бюрократичними процедурами.

Оформлення земельної ділянки

Як ви вже зрозуміли, оформлення земельної ділянки передбачає похід до кількох держзакладів. Як правило, той, хто вперше стикається з такою ситуацією як приватизація земельної ділянки документи, необхідні для процесу, може від незнання без допомоги фахівців займатися таким оформленням дуже довго.

Однак, щоб полегшити складний і заплутаний бюрократичний процес, який відомий як приватизація земельної ділянки Україна, існує безліч спеціалізованих землевпорядних компаній.

Приватизація земельної ділянки ціна на послуги землевпорядних компаній буде залежати від оперативності оформлення документів, складності обсягу робіт і особливостей самої земельної ділянки. Адже розташовані на ній будівлі і топографічні об’єкти часом трохи ускладнюють процес землевпорядних робіт.

Приватизація земельної ділянки під будинком

Приватизацією земельної ділянки називають процедуру, в результаті якої право на володіння землею переходить від держави до фізичної особи. Перерахуємо кілька умов, необхідних для реалізації громадянином свого права:

 • проводиться оформлення землі, на якій розміщений будинок із законно зареєстрованим на нього правом власності;
 • реалізується право приватної особи на безкоштовне отримання ділянки зі списку земельної власності муніципалітету;
 • ділянка, запланована під приватизацію, повинна перебувати в користуванні власника будинку або його попередника.

У зв’язку з великою кількістю часу, що витрачається на оформлення всіх потрібних документів і необхідністю юридичної допомоги в разі відсутності досвіду — щоб уникнути зіткнень з проблемами, легко дійти такого висновку. Однозначно, приватизація земельної ділянки під будинком — не найлегша процедура з нерухомістю, враховуючи ще й обов’язкові неприємні відвідування державних установ.

Приватизація землі Київ

Згідно із Земельним кодексом України, приватизація — це отримання прав на землю фізичними особами внаслідок передачі земельної ділянки у власність або надання її у користування. Якщо ви вирішили здобути своє законне право на власність щодо земельної ділянки, яке надає приватизація землі Київ, настійно рекомендуємо спочатку ознайомитися з послідовністю проведення такої операції.

Насамперед для досягнення мети приватній особі потрібно отримати дозвіл на встановлення меж земельної ділянки у голови Київської міської державної адміністрації. Далі, зрозуміло, здійснюється межування ділянки і складання технічної документації. Наступним кроком є реєстрація землі в Державному земельному кадастрі та присвоєння їй унікального кадастрового номера. Після цього потрібно подати клопотання до Київської міськради з проханням передати ділянку землі за правом власності вказаному громадянину. Після того, як приватизація земельної ділянки під будинком буде схвалена міською радою, на заключному етапі оформляються і реєструються у відповідній службі права власності на вищезазначену ділянку.

Для отримання інформації про вартість послуг і безкоштовну консультацію звертайтеся за телефонами: 044-344-14-41, 067-114-14-41

«УкрЗемКонсалт» — це перевага!

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (3 оценок, среднее: 5.00 из 5)
 • Ірина says:

  Дуже Вам вдячна за надану інформацію завдяки дзвіночку отримала дуже корисна інформація!

 • Інна says:

  Доброго дня шановні! Щиро дякуємо за таку актуальну статтю та бажаємо успіхів! Водночас, просимо розяснити:
  1. На земельній ділянці 0,18 га розташовано жилий будинок, у якого аж 5 співвласників!
  2. Батько раніше використав право на приватизацію земельної ділянки, призначеної для будівництва Ж/будинку.
  3. 3-м дорослим дітям в іншій місцевості виділені земельні ділянки, призначені для будівництва Ж/будинку, які є бажання приватизувати на себе.
  4. Всі згодні приватизувати землю на маму.
  5. Питання, як правильно оформити відмову від участі в приватизації цієї земельної ділянки?
  Дякуємо за відповідь!

  • tanya says:

   Доброго дня!
   Щоб приватизувати земельну діялнку на маму, необхідно на неї оформити право власності на весь будинок. В іншому випадку необхідно оформляти ділянку на усіх співвласників будинку.

 • любов says:

  мама проживає в селі будинок приватизований на маму на момент приватизації будинку була приписана одна мама зараз там прописаний їїправнук і онукова жінка хто може приватизувати земельну ділянку біля будинку дякую

  • tanya says:

   Доброго дня!
   Інститут “прописки” взагалі не впливає на приватизацію земельних ділянок. Приватизувати ділянку може лише той, хто є власником будинку! Не прописаний в ньому, а є саме власником.

Задати питання, написати повідомлення або залишити відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Виможете використовувати ці HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>