Якщо Ви плануєте займатися оформленням земельної ділянки для будівництва житлового будинку, Вам необхідно заручитися підтримкою досвідчених фахівців Інституту земельно-правових відносин «УкрЗемКонсалт». Оскільки через всю складність процесу і нестабільне законодавство самостійне оформлення землі у власність може затягнутися на довгі роки.

Також необхідно пам’ятати про статтю 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», яка забороняє передачу земельних ділянок для містобудівних потреб без розробленого та затвердженого детального плану територій або ж зонінгу.

Для отримання інформації про вартість послуг і безкоштовну консультацію звертайтеся за телефонами: 044-344-14-41, 067-114-14-41

Замовити послугу

Приватизація земельної ділянки під забудову відбувається наступним чином:

 1. Для початку необхідно отримати дозвіл Київради на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або ж скористатися правом на розробку проектної документації на підставі так званої «мовчазної згоди»;
 2. Далі Ви можете укласти договір із землевпорядною компанією і замовити розробку проектної документації;
 3. Після розробки проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки його необхідно узгодити у всіх інстанціях, передбачених ст. 186-1 Земельного кодексу України. У більшості випадків — це Департамент містобудування та архітектури та Держгеокадастр;
 4. Коли проект узгоджений у всіх необхідних інстанціях, його необхідно подати на державну реєстрацію ділянки в земельному кадастрі та, як наслідок, присвоїти кадастровий номер;
 5. У результаті виконаних дій проект можна подавати до Київської міської ради на затвердження і передачу земельної ділянки у власність.
 6. Після прийняття міськрадою рішення про затвердження проекту землевідведення та передачі ділянки в приватну власність, заявник реєструє право власності на вказану земельну ділянку в Державному реєстрі прав власності.

Приватизація земельної ділянки

У нашій країні велика кількість громадян на певних етапах життя стикається з бюрократичними складнощами, тонкощами і проблемами, одна з яких — приватизація земельної ділянки, точніше досить часта неможливість її проведення. Пояснити таке явище досить нескладно. Чиновники, замість того, щоб розробити просту, але ефективну систему, створюють громіздкі, непотрібні алгоритми того, як приватизувати земельну ділянку.

У підсумку ми маємо нестабільну, мінливу законодавчу базу, що стосується сфери земельних правовідносин, а також до кінця не узгоджену інстанціями всіляких рівнів. На ділі в тонкощах застосування такої бази часом можуть заплутатися навіть досвідчені юристи.

Відповідно до законів нашої країни, кожен громадянин протягом життя може скористатися одноразово правом на приватизацію землі. Причому ділянка землі може бути розташована як в межах міста, так і в сільській місцевості. Варто згадати, що в межах міста громадянину безкоштовно дозволено приватизувати лише 10 соток для будівництва житлового будинку, а при потребі приватизації більшої площі, доведеться брати її у держави в оренду за гроші.

Скільки коштує приватизація землі

Далі ми розберемося, скільки коштує приватизація землі. Тут ми знову стикаємося з розбіжностями в законодавчих базах нашої країни. Парадокс, але закони, в яких зазначено регулювання приватизації державного майна, як в безкоштовному, так і в платному порядку, йдуть врозріз з безпосередньо законодавством земельним, в якому платна приватизація не передбачена як така взагалі.

З цього можна зробити висновок, що крім безоплатної приватизації, інші процедури з придбанням земельної ділянки з держмайна визначаються винятково як акт купівлі-продажу власне у держави. Здійснюється оформлення паперів в цьому випадку в загальному порядку, який передбачений для процедури купівлі землі державної або комунальної форм власності.

Безкоштовна передача землі у власність

Право на отримання ділянки землі має кожен громадянин України. Для здійснення отримання у власність державної землі (одним словом — приватизації), зацікавлена особа повинна подати заяву в державну адміністрацію (районну, міську) або до ради (міської, сільської, селищної). Також необхідно надати копію документа, який підтверджує ваше право власності на нерухомість, копії паспортів власників будинку і копії їхніх ідентифікаційних номерів.

Безкоштовна передача землі у власність проводиться протягом місяця після перевірки всіх документів і відповідності розмірів земельної ділянки тим, що завірені в документах. Після аналізу матеріалів справи виноситься остаточне Рішення відповідних органів муніципальної влади, яке визначає — приватизує мешканець землю чи ні.

У разі успішного проведення приватизації, власник землі може на своїй території:

 • побудувати і обслуговувати житловий будинок і присадибні споруди;
 • побудувати гараж.

Розміри ділянки, яку можна отримати у власність, залежить від сфери використання даної земділянки. Норми, якими визначена безкоштовна передача землі у власність, закріплюють розмір земельної ділянки до 0,1 га для будівництва житлового будинку в місті.

При приватизації ділянки землі жителем, у якого є чоловік/дружина, право іншого члена подружжя на земельну ділянку тієї ж категорії залишається в силі. І в такому випадку, кожна з ділянок, переданих у власність кому-небудь із подружжя, стає приватною власністю.

Якщо ви вирішили приватизувати ділянку, вам потрібно знайти такий наділ, який не має приватного власника. Для цього напишіть запит до Департаменту земельних ресурсів, вказавши точну адресу і за можливості приблизні розміри землі. Служба проведе пошук в архівах документів і повідомить, чи реальна в конкретній ситуації безкоштовна передача землі у власність.

Для отримання інформації про вартість послуг і безкоштовну консультацію звертайтеся за телефонами: 044-344-14-41, 067-114-14-41

«УкрЗемКонсалт» — це перевага!

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (3 оценок, среднее: 5.00 из 5)
 • Ігор says:

  Доброго дня. Хотілося б скористатись своїм правом на безкоштовних 0,1 сотих землі під будівництво. Но знаючи ситуацію в своєму місті із забудовами мені вряд чи вдастя це зробити. Но хотілося б попробувати , чи могли б ви мені на
  дати консультацію як грамотно підійти до цього питання, буду дуже вдячний…

  • tanya says:

   Доброго дня! За детальною інформацією звертайтесь по телефону 067 114 14 41, 044 384 14 41.

Задати питання, написати повідомлення або залишити відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Виможете використовувати ці HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>