У зв’язку з прийняттям у квітні 2017 року нового Порядку набуття прав на землю із земель комунальної власності в Києві, який регулює в тому числі і поновлення договорів оренди землі, питання своєчасного продовження оренди стало актуальним для кожного орендаря землі в столиці.

Нинішній порядок передбачає подвійну орендну плату з орендарів, що не звернулися вчасно за поновленням оренди землі. Щоб уникнути зайвих витрат у вигляді «штрафів Київради», юристи Інституту земельно-правових відносин «УкрЗемКонсалт» в найкоротші терміни підготують всі необхідні документи для поновлення договору оренди землі і допоможуть пройти всі необхідні процедури для укладення додаткової угоди про пролонгацію основного договору.

Для отримання інформації про вартість послуг і безкоштовну консультацію звертайтеся за телефонами: 044-344-14-41, 067-114-14-41

Замовити послугу

Поновлення договору оренди земельної ділянки, відповідно до ЗУ «Про оренду землі», відбувається шляхом письмового повідомлення орендарем свого орендодавця про це, без будь-якої бюрократичної тяганини.

Насправді ж, порядок поновлення договорів оренди землі в Києві, затверджений рішенням Київради, має певну етапність і вимагає додаткових зусиль для законного оформлення додаткової угоди про продовження оренди земділянки:

  • подача до Київміськради листа-повідомлення встановленого зразка про поновлення договору оренди з певним переліком доповнень (документів);
  • виїзд інспекції на земельну ділянку та складання Акта-обстеження ділянки на відповідність його використання нормам законодавства та умовам договору;
  • підготовка проекту рішення міськради про поновлення договору оренди земельної ділянки та його розгляд Київрадою (в окремих випадках регламент дозволяє продовжити оренду на підставі рішення Постійної комісії Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування);
  • підготовка проекту додаткової угоди про поновлення договору оренди земельної ділянки та укладання останнього у нотаріуса.

Щоб вести успішний бізнес або розвивати свій напрямок, не обов’язково володіти потрібною Вам для цього землею, можна просто користуватися нею. До того ж, з огляду на високу вартість земельних ділянок в Києві, багато хто воліє орендувати столичну землю.

Важливо при цьому пам’ятати, що законодавство в нашій країні змінюється з регулярною частотою, до того ж частіше, ніж приватним особам або підприємцям хотілося б. Не виняток, а скоріше навіть «правило» в цьому випадку — земельна сфера. Власники та користувачі земельних ділянок не завжди знають, що вже критично спізнюються з подачею якихось документів, внесенням змін до існуючих або ж оформленням/реєстрацією якихось нових довідок.

Допомогти в цьому вирі нововведень Вам завжди готові професійні юристи компанії «УкрЗемКонсалт». Ми постійно в курсі всіх законодавчих реформ у сфері нерухомості та землі і раді надати Вам консультації із земельних питань, а також вирішити виниклі проблеми або спірні моменти, зокрема при продовженні договору оренди, заощадивши при цьому для Вас безцінний час, нерви і гроші.

За яких обставин поновлювати договір оренди землі?

Стаючи орендарем, Ви берете на себе ряд зобов’язань, серед яких — вчасно оформлювати поновлення договору оренди земельної ділянки (землі). Однак продовження терміну дії договору оренди без зміни меж і цільового призначення землі є і Вашим переважним правом. Здійснювати зазначену процедуру орендарю необхідно після закінчення терміну, на який договір було укладено. Крім того, не пізніше ніж за місяць до закінчення Договору необхідно проінформувати про це орендодавця.

Розібратися в тонкощах переоформлення договору оренди землі Вам завжди допоможуть досвідчені юристи компанії «УкрЗемКонсалт».

Для поновлення оренди земельної ділянки в Києві законом передбачено два варіанти:

  1. Переоформлення договору оренди землі в спрощеному порядку. Цей вид поновлення використовується в тих випадках, коли земля орендується тільки «під обслуговування і експлуатацію приміщень». В такому випадку продовження оренди землі (земельної ділянки) відбувається на підставі рішення комісії міськради.
  2. Поновлення договору оренди землі в стандартному порядку. Використовується у разі, якщо додатковою угодою передбачено внесення змін до основного договору або ж в земельну ділянку. Даний варіант характерний тим, що таке продовження відбувається лише після прийняття схвального рішення на сесії міської ради щодо поновлення Договору оренди земельної ділянки або ж внесення в нього змін.

Для підготовки фахівцями пропозиції щодо надання послуги на поновлення договору оренди, Ви повинні передати нам дані про цю ділянку, користувача землі і відповідний договір оренди, термін дії якого закінчується.

Команда юристів «УкрЗемКонсалт» надасть Вам вичерпні консультації із земельних питань і допоможе уникнути бюрократичних процедур під час проходження всіх етапів продовження оренди. Ми в найкоротші терміни підготуємо пакет необхідних документів і здійснимо переоформлення договору оренди землі за оптимальною в кожному конкретному випадку процедурою, тим самим заощадивши Ваші кошти і безцінний час. Продовження оренди земельної ділянки — це той процес, в якому без фахівця не розібратися.

Поновлення договору оренди землі

В умовах сучасного світу для того, щоб бути успішною людиною, потрібно працювати не на «великого боса», а самому створювати робочі місця. Йдеться про свою справу. Але часом для створення і розвитку успішного бізнесу, потрібно мати у своєму розпорядженні певну земельну площу. З огляду на її дорожнечу, наділ просто можна взяти в оренду.

У такому випадку потрібно не забувати, що рано чи пізно знадобиться здійснювати поновлення договору оренди землі. Закони ж в нашій країні змінюються мало не з кожним новим днем, і правова сфера земельних відносин — не виняток. Тому іноді, внаслідок чергових правок і змін, як власник, так і орендар (користувач) тієї чи іншої земельної ділянки можуть бути не поінформовані про те, що катастрофічно запізнюються з подачею до відповідних відомств нещодавно вигаданих і введених зі змінами в законодавство бюрократичних довідок або документів. А запізнення в подачі новоспеченої «важливої довідки» загрожує навіть накладенням штрафу.

Але є і хороша новина — для того, щоб бути в курсі змін і нововведень в законодавстві, не потрібно бути професійним юристом. Можна просто звернутися за кваліфікованою допомогою до фахівців землевпорядної компанії «УкрЗемКонсалт», які завдяки постійному ознайомленню з проведенням всіх реформ і змін саме в сфері нерухомості та землеустрою, допоможуть вам вчасно здійснити продовження оренди земельної ділянки. Так ви убезпечите себе від несвоєчасного поновлення договору, штрафів, а також збережете кошти і нерви.

Поновлення договору оренди земельної ділянки

Звернемо вашу увагу на те, що особа-орендар, яка бажає скористатися даним їй законодавством правом — здійснити поновлення договору оренди земельної ділянки — зобов’язана повідомити про наміри безпосередньо орендодавця (власника земельної ділянки) в строк, що не перевищує тридцяти днів до закінчення актуального терміну оренди земельної ділянки.

Щоб продовження оренди землі можна було здійснити без особливих складнощів, підготуйте заздалегідь 2 важливі документи — лист, що повідомляє орендодавця про безпосереднє відновлення і поновлення договору оренди землі, а також проект додаткової угоди на додаток до актуального договору оренди земельної ділянки.

Пам’ятайте, що при відновленні, а в деяких випадках і поновленні договору оренди землі, умови такої угоди схильні до змін за обопільною згодою обох сторін. Якщо згоди не було досягнуто, орендар має законне право припинити надавати ділянку в оренду.

Поновлення договору оренди

Кожному орендареві необхідно пам’ятати, що поновлення договору оренди після закінчення терміну попереднього договору загрожує зайвою паперовою тяганиною. Чинна актуальна законодавча база не передбачає автоматичного відновлення та поновлення орендного договору. Можна лише відновити оренду в разі несвоєчасного поновлення оренди земельної ділянки.

Законодавством також допускається інший варіант продовження оренди. Коли орендар все ще користується земельною ділянкою після того, як закінчився термін дії укладеного орендного договору, поновлення оренди землі можливе в тому випадку, якщо орендодавець не надав письмового повідомлення після закінчення 30 календарних днів із запереченням щодо предмету відновлення договору.

Для отримання інформації про вартість послуг і безкоштовну консультацію звертайтеся за телефонами: 044-344-14-41, 067-114-14-41

«УкрЗемКонсалт» — це перевага!

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (3 оценок, среднее: 5.00 из 5)

Задати питання, написати повідомлення або залишити відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Виможете використовувати ці HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>