ukrzem_uslugi_glavnaya_2 Якщо Вам необхідно оцінити земельну ділянку або іншу нерухомість, звертайтеся до Інституту земельно-правових відносин «УкрЗемКонсалт» і отримаєте всі необхідні документи, як то експертна оцінка або ж нормативна грошова оцінка, у найкоротші терміни.

Проведення будь-яких угод з нерухомістю та землею, податковий облік, оцінка активів підприємства — все це неможливе без проведення оцінки майна та технічного висновку про нього.

Детальніше ознайомитися з оцінкою земельних ділянок і нерухомості Ви можете, перейшовши за посиланнями:

Для отримання інформації про вартість послуг і безкоштовну консультацію звертайтеся за телефонами: 044-344-14-41, 067-114-14-41

Замовити послугу

Оцінка земельних ділянок

Закон України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» регулює проведення ринкової оцінки майна: як рухомого, так і нерухомого. Що ж стосується земельних ділянок, їх оцінка регулюється й іншими законодавчими актами: як загальними — ЗУ «Про оцінку землі», так і спеціальними — зокрема, Порядком нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, затвердженим наказом Мінагрополітики України №489 від 25 листопада 2016 року.

Згідно з чинним на сьогодні законодавством, розділяють нормативну грошову оцінку земельних ділянок і експертну грошову оцінку земельних ділянок. У чому ж різниця між цими видами оцінки і в яких випадках вони застосовуються?

Основна різниця полягає в тому, що в разі проведення експертної оцінки, за основу розрахунку береться середня ринкова вартість землі з урахуванням певних даних ділянки — наявності комунікацій, земельних поліпшень (об’єктів нерухомості), розташування ділянки, а також рівня попиту на купівлю подібних ділянок в певному регіоні тощо. Сама ж процедура проведення оцінки не вимагає складних математичних розрахунків і знань специфіки землевпорядкування.

Що ж стосується нормативної грошової оцінки земельних ділянок, то вона з самого спочатку проводиться землевпорядними організаціями у вигляді техдокументації і розраховується, виходячи з безлічі факторів, у тому числі з якісного складу землі.

Нормативна оцінка — це передбачуваний дохід підприємства (або ж фізособи), який воно може отримати за рік використання земельної ділянки. Такий спосіб розрахунку нормативної оцінки землі досить застарілий і на сьогодні не відповідає дійсності, в рази перевищуючи норми економічної доцільності. В результаті, сьогодні практично вся нормативна грошова оцінка землі вища навіть, аніж її ринкова вартість.

Нормативна грошова оцінка застосовується у разі:

  • розрахунку орендної плати за земельну ділянку,
  • розрахунку майнового податку за користування (володіння) земельною ділянкою,
  • дарування або укладення договору міни земельної ділянки,
  • оформлення спадщини.

Експертна оцінка застосовується в наступних випадках:

  • купівля-продаж земельної ділянки,
  • передача землі в іпотеку, заставу,
  • оцінка активів підприємства,
  • для договорів дарування, міни та оформлення спадщини (якщо Держгеокадастр видав довідку про те, що нормативна оцінка зазначеної ділянки не проводилась).

Для отримання інформації про вартість послуг і безкоштовну консультацію звертайтеся за телефонами: 044-344-14-41, 067-114-14-41

«УкрЗемКонсалт» — це перевага!

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (3 оценок, среднее: 5.00 из 5)

Задати питання, написати повідомлення або залишити відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Виможете використовувати ці HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>