Експертна грошова оцінка — це визначення ринкової вартості земельної ділянки або іншого об’єкта нерухомості. Вказана оцінка проводиться з метою визначення мінімальної вартості, з якої розраховуються податки і збори при відчуженні об’єкта оцінки.

Техзвіт про експертну грошову оцінку земельної ділянки або нерухомості — обов’язковий документ при укладанні угоди в нотаріуса, будь то договір купівлі-продажу, дарування, іпотеки або ін.

Експерти Інституту земельно-правових відносин «УкрЗемКонсалт» проведуть роботи з оцінки Ваших об’єктів нерухомості та земельних ділянок і в найкоротші терміни нададуть технічний звіт.

Для отримання інформації про вартість послуг і безкоштовну консультацію звертайтеся за телефонами: 044-344-14-41, 067-114-14-41

Замовити послугу

Для замовлення експертної грошової оцінки Вам необхідно надати таке:

  • копії правовстановлюючих документів на землю та/або нерухомість;
  • копію технічного паспорта на об’єкт нерухомості;
  • копії паспорта, коду власника або ж реєстраційних документів (якщо власник юридична особа).

Відповідно до Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні», експертна оцінка майна — це визначення ринкової вартості майна та/або майнових прав, яке проводиться суб’єктом оціночної діяльності.

Простими словами, експертна оцінка — це середня ринкова вартість аналогічних об’єктів нерухомості і земельних ділянок в даному регіоні з такими ж (або схожими) параметрами.

Проводити таку оцінку мають право тільки спеціалізовані суб’єкти господарської діяльності, які мають сертифікат фонду держмайна, що дає право проводити незалежну оцінку (як її ще називають).

Після виготовлення оцінювачем технічного звіту про проведену оцінку, його результати необхідно зареєструвати в Єдиній базі звітів з оцінки майна, якою володіє Фонд держмайна України.

Для чого потрібна експертна оцінка землі та нерухомості?

Щоб визначити, з якою метою проводиться експертна оцінка майна, розглянемо окремо оцінку земельних ділянок та оцінку об’єктів нерухомості.

Незалежна оцінка об’єктів нерухомості , таких як будинки, квартири, приміщення, будівлі та цілі майнові комплекси, проводиться в наступних випадках: проведення будь-яких угод і операцій з нерухомістю — відчуження нерухомості (продаж, дарування, міна), оформлення спадщини, передача в заставу або іпотеку. Така оцінка здійснюється з метою розрахунку нотаріусом суми держмита, податків і зборів, які стягуються зі сторін угоди.

В інших випадках експертна оцінка майна може проводитися для внутрішнього (фінансового) обліку підприємства з метою визначення балансової вартості нерухомості на балансі підприємства. Також оціночна вартість нерухомості впливає на розмір податку, який юрособа або фізособа власники повинні платити щорічно (а іноді і щоквартально) за період володіння майном.

Що стосується експертної грошової оцінки земельної ділянки , то перелік випадків її проведення трохи відрізняється. А саме: в разі укладення договору дарування земельної ділянки або оформлення спадщини нотаріуси вимагають нормативну грошову оцінку землі, а не експертну. Однак часто зустрічаються випадки, коли нормативна оцінка землі взагалі не здійснювалася на тій території, де знаходиться оцінювана ділянка, тому органи Держгеокадастру видають лише відповідну довідку, що така оцінка не проводилась.

Як бути в таких випадках? Вихід один — необхідно замовити експертну оцінку землі.

Щоб замовити незалежну оцінку земельної ділянки або іншого майна, звертайтеся в компанію «УкрЗемКонсалт», а ми допоможемо Вам підібрати правильний варіант оцінки і провести її в найкоротші терміни.

Для отримання інформації про вартість послуг і безкоштовну консультацію звертайтеся за телефонами: 044-344-14-41, 067-114-14-41

«УкрЗемКонсалт» — це перевага!

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (3 оценок, среднее: 5.00 из 5)

Задати питання, написати повідомлення або залишити відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Виможете використовувати ці HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>