Нормативна грошова оцінка земельної ділянки — це основа для розрахунку податків і зборів, а також орендної плати за користування земельними ділянками. Нотаріуси запитують документ про нормативну оцінку землі в разі оформлення спадщини або ж договору дарування, міни землі. Також витяг про нормативну оцінку необхідно замовляти для розрахунку орендної плати за землю або ж земельного податку перед подачею звітності.

Компанія «УкрЗемКонсалт» надає послуги з оформлення витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку землі в Держгеокадастрі або Департаменті земельних ресурсів м. Києва. Також наші фахівці дадуть відповіды на всі супутні питання, а наші ціни Вас приємно здивують.

Для отримання інформації про вартість послуг і безкоштовну консультацію звертайтеся за телефонами: 044-344-14-41, 067-114-14-41

Замовити послугу

Для того щоб замовити у нас нормативну оцінку землі, достатньо надати лише копію документа на землю.

За заявою зацікавленої особи, надається витяг з техдокументації про нормативну грошову оцінку землі, яка розраховується з урахуванням наступного:

 • за основу беруться дані з техдокументації про нормативну грошову оцінку;
 • до базової вартості ділянки застосовується коефіцієнт функціонального використання ділянки (від 0,5 до 3,0) і локальні коефіцієнти;
 • також до оцінки застосовується індексація, яка визначається щороку відповідно до індексу інфляції;
 • отримана сума — і є нормативна оцінка земельної ділянки, яка буде базою для розрахунку податків і зборів.

Нормативно грошова оцінка земельної ділянки — це основа для розрахунку плати за оренду земельних ділянок, земельного податку, державного мита при спадкуванні та даруванні ділянок і т.п. Нормативно грошова оцінка землі всіх категорій і форм власності затверджується за рішенням органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, або ж на підставі договору.

Нормативна оцінка земель проводиться відповідно до Порядку нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, затвердженого наказом Мінагрополітики України №489 від 25 листопада 2016 року.

Із 2017 року порядок розрахунку нормативної оцінки землі значно змінився, зокрема щодо коефіцієнта функціонального призначення земельної ділянки. Так, раніше його застосування залежало від виду економічної діяльності, яку проводять на ділянці. У зв’язку з цим досить часто зустрічалися землі змішаного призначення, наприклад, землі комерційного та виробничого використання, до яких застосовувалися різні коефіцієнти. Або ж були землі виробничого і транспортного призначення, і до них застосовували відповідні формули.

Але після прийняття нового порядку розрахунку НГО, був встановлений чіткий перелік коефіцієнтів функціонального використання, які застосовуються виключно за кодом цільового призначення землі з переліку, затвердженого Держкомітетом України із земельних ресурсів, а саме — Класифікація видів цільового призначення земель. Таким чином, на сьогодні функціональний коефіцієнт і, відповідно, нормативна оцінка землі залежать від коду цільового призначення ділянки. Якщо ж він не визначений, тоді застосовується єдиний коефіцієнт — 3,0.

За своєю суттю нормативна грошова оцінка земельної ділянки (далі по тексту — НГО) — це передбачуваний дохід від земельної ділянки, який розраховується згідно з визначеними нормативами і формулами. Базову нормативну оцінку землі на певній території розраховують землевпорядні компанії, які й розробляють технічну документацію з нормативної оцінки. Таку техдокументацію затверджують органи місцевої ради або ж адміністрації з подальшим внесенням інформації про оцінку до державного земельного кадастру.

Відповідна технічна документація повинна оновлюватися не рідше ніж один раз на сім років. До речі, в деяких населених пунктах України оновлення не було здійснене, внаслідок чого власники землі та землекористувачі поки що не можуть отримати витяг з техдокументації про нормативну оцінку землі.

Проводити розрахунок нормативної грошової вартості земельної ділянки уповноважені територіальні органи Держземагентства. Результатом такої оцінки є витяг з технічної документації про нормативно-грошову оцінку земель.

Для проведення нормативної грошової оцінки земельної ділянки раніше були необхідні такі документи:

— копія державного акта на землю / свідоцтва на право власності на земельну ділянку;

— копія правовстановлюючого документа на ділянку, за наявності (договір купівлі-продажу, договір дарування земельної ділянки, свідоцтво про право на спадщину);

— копія витягу з реєстру речових прав на нерухоме майно, за наявності;

— копії всіх сторінок паспорта та податкового номера власника;

— копії виписки про державну реєстрацію та довідки управління статистики (для юридичних осіб).

Зараз же, згідно з новим порядком, який набув чинності з 2017 року, затверджено нову форму заяви на НГО та виключений весь перелік документів для її подачі до центру надання адмінпослуг.

Фахівці компанії «УкрЗемКонсалт», спираючись на багаторічний досвід і професіоналізм, можуть надати юридичний висновок щодо розрахунку нормативної грошової оцінки, так як від цієї цифри і залежить розмір орендної плати або розмір податку, який необхідно сплатити власнику земельної ділянки при відчуженні. Тому, при зверненні до нас, ви отримаєте не тільки кваліфіковану консультацію, а й можливість економити кошти, користуючись землею.

Для отримання інформації про вартість послуг і безкоштовну консультацію звертайтеся за телефонами: 044-344-14-41, 067-114-14-41

«УкрЗемКонсалт» — це перевага!

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (3 оценок, среднее: 5.00 из 5)
 • ВОЛОДИМИР says:

  ДОБРОГО ДНЯ І ЩЕ ОДНЕ ПИТАННЯ ЧИ ЗАКОННІ ДІЇ ПРАЦІВНИКІВ ДЕРЖГЕОКАДАСТРУ ПРИ ВИДАЧІ ВИТЯГУ ПРО НОРМАТИВНО ГРОШОВУ ОЦІНКУ ЗЕМЛІ(ПАЮ) ПІД ЧАС ОФОРМЛЕННЯ СПАДЩИНИ БРАТИ ГРОШІ ЗА НЬОГО, ЯКЩО ЗАКОННІ ТО НАДАЙТЕ ЗГІДНО ЯКОГО ПУНКТУ І СТАТТЮ

  • ВОЛОДИМИР says:

   Як бути в такій ситуації. При нарахуванню орендної плати за зем.ділянки(паї), які знаходиться на території сільради тільки за межами населеного пункту, орендар використовую не нормативну грошову оцінку землі,а грошову оцінку так як нормативна грошова оцінка за інформацією держгеокадастру не проводилась, а фіскали при нарахуванню зем.податку застосовують середню вартість землі по області.

 • ВОЛОДИМИР says:

  ДОБРОГО ДНЯ ЯКЩО МОЖНА ПОЯСНІТЬ ЧИ МОЖЕ БУТИ ТАКЕ, ЩО НОРМАТИВНО ГРОШОВА ОЦІНКА ЗЕМЛІ(ПАЮ) ЗА МЕЖАМИ НАСЕЛЕНОГО ПУНКТУ ЗГІДНО ВКАЗАНОЇ СУМИ В ДОГОВОРІ ОРЕНДИ ВІД 2008Р. СТАНОВИТЬ 13500ГРН, А ВЖЕ В 2017Р.ФІСКАЛИ НАРАХУВАЛИ ЗЕМ.ПОДАТОК МЕНІ ВІД СЕРЕДНЬОЇ ПО ОБЛАСТІ МОТИВУЮЧИ, ЩО НЕ ПРОВЕДЕНО НОРМАТИВНО ГРОШОВУ ОЦІНКУ НОВУ, А ДЕРЖГЕОКАДАСТР ПОДАВ ОРЕНДАРЮ ДЛЯ НАРАХУВАННЯ ОРЕНДНОЇ ПЛАТИ СУМУ 13500 ПОМНОЖЕНУ НА КУМУЛЯТИВНИЙ КОЕФСТАНОМ НА 2017Р.

 • Марина says:

  Доброго дня. Земельна ділянка знаходиться в постійному користуванні, форма власності кмунальна. Чи має право сільська рада виступати замовником тех.док. з нормативної грошової оцінки.

  • tanya says:

   Доброго дня!
   Сільська рада може виступати замовником техдокументації з нормативної оцінки оскільки є власником земельної ділянки.

 • Любомир says:

  Доброго дня. Податкова повинна нарахувати податок на земельну ділянку комерційного призначення. Органи місцевого самоврядусплачувався повання подали нормативно грошову оцінку але вона космічна. Чи можна її переробити щоб 1% адекватній оцінці?

  • tanya says:

   За розрахунком нормативної оцінки земельної ділянки Вам необхідно звернутись до місцевого управління Держгеокадастру за місцезнаходженням земельної ділянки. Нормативна грошова оцінка ділянки розраховується на підставі Методики нормативної грошової оцінки земель населених пунктів і має установлену чинним законодавством формулу.
   Нормативна грошова оцінка земельних ділянок може бути змінена лише на підставі Технічної докуентації з нормативної грошової оцінки земель, розробленої землевпорядною організацією та затвердженою органом місцевого самоврядування.

 • Олена says:

  Доброго дня! Скажіть будь-ласка чи можливе затвердження нормативної грошової оцінки земель в межах села, якщо експертиза землевпорядної докуметації проводилась на місяць пізніше від її затвердження? Якщо експертиза повинна проводитись раніше ніж затвердження НГО, то якими статтями керуватись, що не правильно видане рішення про затвердження НГО?

  • tanya says:

   Доброго дня!
   Відповідно до ст. 9 ЗУ “Про державну експертизу землевпорядної документації” обов’язковій державній експертизі підлягає: технічна документація з бонітування ґрунтів, нормативної грошової оцінки земельних ділянок. Відповідно до ст. 35 цього закону: Висновки державної експертизи після їх затвердження спеціально уповноваженим органом виконавчої влади у сфері державної експертизи є обов’язковими для прийняття до розгляду замовником і врахування при прийнятті відповідного рішення щодо об’єктів державної експертизи.
   Отже, при прийнятті рішення щодо затвердження технічної документації з грошової оцінки земель – висновок експертизи вже має бути доданий до неї і має бути врахований органом, що здійснює таке затвердження.

 • Тетяна says:

  Доброго дня
  Як встановлюють нормативну грошову оцінку земельної ділянки при підписанні договору оренди землі?
  Скільки становить вартість оренди 1 на землі у Овруцькому районі Житомирської області?
  Дякую

  • tanya says:

   Доброго дня Тетяно!
   Вартість оренди землі встановлюють у відсотках до нормативної грошової оцінки земельної ділянки (затверджуєтьс рішенням Органу місцевого самоврядування за місцезнаходженням ділянки).
   Що стосується нормативної грошової оцінки, з якої розраховується земельна ділянка – вона встановлюється у кожному населеному пункті на підставі Технічної документації з нормативної оцінки землі, затвердженої та внесеної в базу Державного земельного кадастру.
   Щоб визначити розмір нормативної оцінки земельної ділянки, на яку Ви оформлюєте оренду, Вам необхідно звернутись до місцевого управління Держгеокадастру за витягом із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки.

 • Овчаренко Світлана Іванівна says:

  Доброго дня,цього року в Ганусівській сільській раді Новопсковського району Луганської області закінчується термін дії нормативно грошової оцінки землі в межах населених пунктів с.Ганусівка,с.Пантюхине,с.Солоне.
  Підскажіть будь-ласка ,які документи потрібно подавати сільській раді у відповідні установи ,що займаються оцінкою земель, щоб провести роботу по нормативно грошовій оцінки землі, генеральний план населених пунктів відсутній.

  • tanya says:

   Для проведення нормативної грошової оцінки земель Вам необхідно отримати дозвіл від органу місцевого самоврядування на розроблення Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель населеного пункту. Потім із ци дозволом, Ви можете звернутись до місцевої землевпорядної організації за розробленням такої ТД, а потім подати на затвердження до уповноваженого органу.

 • Світлана Павлівна says:

  Доброго дня! Напишить, будь ласка, коефіцієнти по нормативній грошовій оцінці земельної ділянки під житловим кооперативним будинком у м Києві, Оболонський район, які применялися у 2017 році. Не змогли зробити оцінку і тому сплатили завищений податок, Хочу зробити уточнюючу декларацію.

  • tanya says:

   Доброго дня, Світлано!
   Уточніть, які саме коефіцієнти Вас цікавлять. Якщо мова йде про індексацію – тоді в 2017 році застосовували 1,06 додатково до попередніх. А якщо мова про функціональний коефіцієнт, то все залежить від коду цільового призначення ділянки і чи взагалі він був визначений відповідно до чинного законодавства.

 • Юлія says:

  Доброго дня! Скажіть будь ласка які документи потрібно подавати до заяви про затвердження детального плану земельної ділянки? Дякую наперед.

  • tanya says:

   Доброго дня!
   Заяву про затвердження детального плану території мають подавати розробники цього плану – проектанти.

 • Ирина says:

  Добрый вечер, подскажите, оформляем дарственную, сделали нормативно грошову оцiнку земли, но сумма огромнейшая, почти 2 миллиона, можно ли как то на это повлиять? Не хочется платить такой большой налог а виде госпошлины, мать дарит дочери. Запрос делали в держземкадастре. Заранее благодарна.

  • tanya says:

   Добрый день!
   Нормативная оценка земельного участка рассчитывается четко по определенной формуле и не может быть уменьшена.
   Если земельный участок у матери в собственности более трех лет или же он был получен путем приватизации, тогда Вам выгоднее заказать экспертную оценку земли и сделать куплю-продажу. Так Вы тоже заплатите 1% госпошлины но сумма будет скорее всего меньше.

 • Марина says:

  Добрий день, підкажіть будь ласка …отримали витяг про нормативну державну оцінку землі. ( фоп). Земля орендується в селі, під торгівельний комплекс. Кафе працює три місяці..в літку. Село вже занедбане, дороги занедбані, блокпости, автобуси не їздять. Землю 13 соток оцінили більше мільйона..тобто відповідно податок дуже великий. Які наші дії якщо ми незгідні???? Дякуємо

  • tanya says:

   Якщо Ви хочете оскаржити нормативну оцінку земельної ділянки, Вам необхідно звернутись до суду.

 • Валентина says:

  Доброго дня, цього року закінчується термін дії нормативно-грошової оцінки землі в межах населеного пункту, підкажіть будь-ласка, які документи потрібно подавати сільській раді у відповідні установи, що займаються оцінкою земель, щоб провести роботу по нормативно-грошовій оцінці земель. Буду вдячна за відповідь.

  • tanya says:

   Доброго дня!
   Якщо Ви приватна організація, орендар земельної ділянки, Вам необхідно звернутись із заявою до органу місцевого самоврядування та отримати дозвіл на замовлення Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.

 • Ірина says:

  Доброго дня! Підскажіть будь-ласка, чи може орган місцевого самоврядування надати районному споживчому товариству дозвіл на виготовлення технічної документації щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) площею 3,8826 га під існуючими обє”єктами райспоживспілки, на підставі державного акту на право постійного користування від 31.01.1997 року виданого райспоживспілці. Заздалегідь, вдячні!

  • tanya says:

   Доброго дня!
   Так, Ваша організація може виступати замовником Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель на підставі Рішення органу місцевого самоврядування.

 • ВОЛОДИМИР says:

  Як правильно визначити суму орендної плати, власнику зем.ділянки (паю) за земельну ділянку (пай), надану В ОРЕНДУ приватно орендному підприємству яке є на єдиному податку і земельна ділянка (пай) знаходяться за межами населеного пункту, крім того держземгеокадастр вказує , що якщо нормативна грошова оцінка землі не проведена, замість НГО застосовує грошову оцінку землі , коли в грошову оцінку входить якраз і НГО ?

  • tanya says:

   Доброго дня!
   Якщо технічна документація з нормативної грошової оцінки на земельну ділянку не розроблялась, за основу розрахунку береться вартість сільськогосподарських угідь по Вашом регіону і на основі них розраховується нормативна вартість земельної ділянки.

 • Ірина says:

  Добрго дня! Вас турбує селищна рада, підскажіть будь-ласка, яким чином можна виділити земельну ділянку громадянці України для ведення особистого селянського господарства в межах населеного пункту, якщо в цього населеного пункту відсутні генеральний план та план зонування, адже органу місцевого самоврядування заборонено надавати дозвіл на розробку проекту відведення без плану зонування, заздалегідь, вдячні!

  • tanya says:

   Доброго дня!
   Повідомляємо, що з 01.01.2015 року ст. 24 ЗУ “Про регулювання містобудівної діяльності” забороняється передача у власність чи користування земельних ділянок для містобудівних потреб без плану зонування чи детального плану території.
   Земельна ділянка для ведення особистого селянського господарства не підпадає під дію цієї заборони, оскільки вона передається не для будівницва, тобто не для містобудівних потреб.

   • Ірина says:

    Дякуємо за відповідь!

 • Керівник says:

  Доброго дня!
  В 2008 та 2012 роках між райдержадміністрацією та компанією було укладено договори оренди землі під забувою на території місцевої ради за межами населеного пункту. Нормативно-грошова оцінка не проведена досі, а орендна плата сплачується на основі оцінки ріллі по області. Як змусити комнанію виконати передбачене договором зобов’язання про проведення НГО? Чи можливо компенсувати збитки місцевого бюджету за період відсутності НГО?

  • tanya says:

   Доброго дня!
   Нажаль в законодавстві не встановлено обов’язку землекористувача бути замовником технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.
   Відповідно до ст.15 ЗУ “Про оцінку земель”, підставою для проведення оцінки земель (бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок) є рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.
   Нормативна грошова оцінка земельних ділянок може проводитися
   також на підставі договору, який укладається заінтересованими
   особами в порядку, встановленому законом.
   Тобто землекористувачі мають право на замовлення такої оцінки, але не обов’язок.
   Райадміністрація може самостійно замовити розробку такої документації, затвердити її та внести дані про оцічнку до місцевого управління Держгеокадастру. Після цього вони будуть сплачувати орендну плату відповідно до затвердженої нормативної оцінки.

 • Людася says:

  Доброго дня, підкажіть будь-ласка, земельні ділянки-паї (рілля та пасовище) технічна документація з нормативної оцінки земельних ділянок не розроблялася однак нотаріус потребує витягу про нго або відмову або розяснення чому Держгеокадастр надає довідку а не витяг розяснення що тех.док. не розроблялась тому надається довідка йому мало

  • tanya says:

   Доброго дня!
   Якщо нотаріусу недостатньо довідки про те, що нормативна грошовоа оцінка ділянки не проводилась, напишіть до місцевого відділу Держгеокадастру інформаційний запит з метою отримання роз’яснень. Але, зазвичай, нотаріусу достатньо довідки, що дає право замовити експертну оцінку земельної ділянки.

 • Анатолій says:

  Доброго дня, підкажіть будь-ласка, отримали в спадщину дві земельні ділянки-паї (рілля та пасовище) технічна документація з нормативної оцінки земельних ділянок не розроблялася однак нотаріус визначила вартість паїв бувшого КСП на 01.01.2016р з урахуванням коефіцієнтів індексаціїї та враховуючи середній розмір паю по господарству в умовних кадастрових гектарах, чи це є правильно.

  • tanya says:

   Доброго дня!
   Взагалі то нотаріус не має права самостійно проводити нормативну грошову оцінку земельних ділянок. Зазвичай в таких випадках, коли технічна документація про нормативну грошову оцінку земельної ділянки не розроблялась, Ви можете замовити експертну грошову оцінку земельної ділянки в приватній оціночній компанії.

 • Василь says:

  Дякую, за відповідь, так і зробимо. Ще є питання, якщо не важко то підкажіть, скалалася ситуація, що раніше геокадастр робив оцінку землі по коєфіціенту як землі промисловості, а зараз зроблено як землі для будівництва (є підстави вважати, що другий власник міг змінити без відома першого) як дізнатись яке ж точно призначення на сьогоднішній день і коли було змінено.

  • tanya says:

   Доброго дня!
   З 2017 року змінилася процедура розрахунку нормативної грошової оцінки. На сьогодні Держгеокадастр відштовхується не від видів діляльності підприємства що орендує ділянку (чи володіє нею), а від коду цільового призначення земельної ділянки.

 • Василь says:

  Доброго дня, підкажіть будь-ласка, необхідно отримати нормативну грошову оцінку земельної ділянки (яка знаходиться в оренді у юрособи) за попередні роки, так як зясувалося, що попередні грошові оцінки були явно не вірними та завищеними … куди необхідно звернутись та чи надають взагалі таку інформацію.

  • tanya says:

   Доброго дня!
   Ви можете написати інформаційний запит в територіальний орган Держгеокадастру за місцезнаходженням земельної ділянки. В запиті чітко вказати Ваше питання, яке потребує відповіді.

Задати питання, написати повідомлення або залишити відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Виможете використовувати ці HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>