Раздел и объединение участка

Власники землі при бажанні можуть розділяти або об’єднувати свої земельні ділянки. Мова йде не тільки про земельні ділянки, які перебувають у спільній частковій власності осіб, але і про земельні ділянки з одним власником.

Грамотно провести поділ чи об’єднання земельних ділянок від початку до кінця Вам з радістю допоможуть фахівці компанії «УкрЗемКонсалт». Наші юристи мають колосальний досвід в сфері оформлення землі, завдяки чому Ви отримаєте результат в найкоротші терміни, заощадите час та гроші, і що головне — уникнете бюрократичної метушні.

Інженери-геодезисти, а також землевпорядники компанії «УкрЗемКонсалт» проведуть повний комплекс землевпорядних робіт і підготують якісну технічну документацію із поділу земельної ділянки або ж об’єднання кількох наділів з метою подальшої реєстрації в Державному земельному кадастрі.

Детальніше ознайомитися з послугами щодо поділу і об’єднання земельних ділянок Ви можете, перейшовши за посиланнями:

Для отримання інформації про вартість послуг і безкоштовну консультацію звертайтеся за телефонами: 044-344-14-41, 067-114-14-41

Замовити послугу

Поділ земельної ділянки

Якщо власник вирішує відокремити від своєї ділянки одну або кілька частин, то він може провести розподіл землі. При цьому, коли ділянку поділяють на кілька частин, то необхідно встановити нові межові знаки. Також вся технічна документація на земельну ділянку має бути підготовлена правильно.

Існує кілька випадків і умов, за яких можливий поділ земельних ділянок:

  • якщо власник землі виявив відповідне бажання, але за умови, що після поділу не буде порушено межі ділянки;
  • при відчуженні однієї або декількох частин земельної ділянки;
  • розподіл землі в натурі у разі поділу між пайовими співвласниками ділянки;
  • за умови, що після поділу кожна з новостворених частин землі може стати індивідуальною ділянкою.

Під час поділу ділянки необхідно дотримуватися певних правил, а новоутворені ділянки повинні відповідати певним критеріям. Наприклад, цільове призначення новостворених ділянок, а також категорія земель не можуть відрізнятися від цих самих критеріїв у початковій ділянці. Водночас кожна ділянка після поділу повинна мати доступ до дороги або проїзду. У разі якщо разом із земельною ділянкою ділиться будинок, лінія поділу ділянки повинна чітко проходити по лінії поділу будинку.

Проведення розподілу землі можливо тільки після розробки техдокументації щодо встановлення меж ділянок, а також після формування створених в результаті поділу ділянок у Державному земельному кадастрі, щоб була можливість присвоїти кадастровий номер кожній новоствореній ділянці та окремо провести держреєстрацію права власності на кожну з них.

Об’єднання земельних ділянок

Власник за бажанням може об’єднати свої земельні ділянки в одну. В такому випадку новостворена ділянка після процедури оформлення документів в Держгеокадастрі обов’язково проходить реєстрацію в Державній реєстраційній службі.

Об’єднати земельні ділянки можна, якщо дотриматися таких умов:

  • усі ділянки, які збираються об’єднувати, знаходяться в межах одного населеного пункту;
  • у земділянок спільна межа;
  • всі об’єднувані землі ідентичні за цільовим призначенням.

Документи, необхідні для поділу чи об’єднання земельних ділянок:

  • нотаріально завірена заява про поділ/об’єднання земельних ділянок або нотаріально завірений договір про поділ ділянки в натурі,
  • копія правовстановлюючого документа на земельну ділянку, завірена нотаріально,
  • нотаріально завірені копії правовстановлюючих документів на будівлі (при наявності будівель),
  • копії паспорта та податкового номера для фізичної особи, або ж завірені копії статутних документів — для юридичної,
  • довіреність.

Компанія «УкрЗемКонсалт» гарантує довести до кінця Ваше замовлення і з мінімальними часовими та грошовими витратами оформити і передати Вам офіційний правовстановлюючий документ на земельну ділянку. З нами реєстрація договору оренди земельної ділянки, зміна цільового призначення землі, оформлення (відведення) земельної ділянки пройде для Вас практично непомітно і не потребуватиме значних зусиль. Доручіть свої турботи нам!

Для отримання інформації про вартість послуг і безкоштовну консультацію звертайтеся за телефонами: 044-344-14-41, 067-114-14-41

«УкрЗемКонсалт» — це перевага!

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (3 оценок, среднее: 5.00 из 5)
  • Надія says:

    Доброго дня! підкажіть, будь ласка, алгоритм дій при наступній ситуації: є куплені п’ять суміжних земельних ділянок з одним цільовим призначенням , кожна з яких належить в різних частках одним і тим самим чотирьом громадянам на праві спільної часткової власності. Всі чотири власники мають намір об’єднати ці земельні ділянки в одну. Чи буде правильно зробити це на підставі нотаріально завіреної заяви про об’єднання вказаних земельних ділянок від всіх чотирьох власників. Чи достатньо цього для процедури об’єднання?

    • tanya says:

      Доброго дня!
      Якщо співвласників декілька то об’єднання здійснюється на підставі Договору, а не заяв. Вам необхідно звернутись до нотаріуса та посвідчити такий Договір. І вже потім звертайтесь до місцевої землевпорядної копанії за розробленням технічної документації.

  • Володимир says:

    Доброго дня ! Що робити, коли нотаріуси відмовляються укладати договір поділу земельної ділянки,а реєстратор його вимагає?

    • tanya says:

      Доброго дня!
      Для поділу земельної ділянки, що перебуває у власності Товариства, потрібно скласти нотаріально посвідчену Заяву на поділ від імені Товариства.

    • tanya says:

      Доброго дня!
      У Вашому випадку необхідно звернутись до компетентного нотаріуса.
      Багато з нотаріусів не посвідчують договори поділу земельної ділянки, оскільки ніколи цього не робили і не знають як це зробити. Тому необхідно знайти компетентного нотаріуса який вже посвідчував схожі договори.
      Важливо: до договору поділу земельної ділянки необхідно додавати схему поділу земельної ділянки, що є невід’ємною частиною такого договору.

  • Анатолій says:

    Доброго дня. У власності ТОВ знаходиться земельна ділянка. Засновники вирішили розділити її на три частини. Після поділу всі ділянки залишаються у власності ТОВ. Запитання – потрібно нотаріально завірену заяву директора ТОВ чи потрібно укладати договір між засновниками? Дякую!

  • Вікторія says:

    Здійснили розподіл земельної ділянки, присвоїли кадастровий номер, але реєстраційна служба відмовляється реєструвати поки небуде поштової адреси, а селищна рада відмовляється присвоювати адресу, тому що там немає будівлі і навіть нехоче давати довідку що така земельна знаходиться в межах селеща. Що робити? Згідно якого закону і якої статті діяти?

    • tanya says:

      Насправді земельні ділянки ідентифікуються по кадастровим номерам, а не за адресою.
      Вам необхідно отримати письмову відмову реєстраційної служби і подати скаргу до вищестоящого органу.

  • володя says:

    Скільки коштує об’єднання ділянок приблизно

    • tanya says:

      Доброго дня!
      Об’єднання земельних ділянок проводиться шляхом розроблення та реєстрації документації із земелустрою в державному земельному кадастрі.
      Вартість послуг щодо розробки тенічної документації щодо об’єднання земельних ділянок коштує від 4000 грн (в залежності від площі ділянок та їх місця розташування).

  • Олена says:

    А чи потрібна згода сусідів на поділ своєї земельної ділянки? Дякую

    • tanya says:

      Доброго дня!
      Згода сусідів на поділ ділянки яка належить Вам на праві власності – не потрібна. Оскільки зовніні межі ділянки не встановлюються, а узгоджується лише внутрішня межа поділу.

  • василь says:

    МИ пішли з цією інформацією в землевпорядне і почалось саме інтересне.Нам сказали що потрібно щоб хтось із нас продав або подарував один другому свою частку щоб був один власник і тоді землевпорядне зможе розділити і тоді той уже подарує або продасть назад уже окрему поділену ділянку.Мотивують землевпорядники тим що якщо вони поділять на дві частини то ми знову двоє стаєм власниками по 1\2 частині уже поділених ділянок.а так щоб окремо кожен був власником уже поділеної ділянки то це так неможливо.Сказали що так не зареєструють і звонив до реєстратора і щось там говорив з ним і токож з цим нотаріусом щось виясняв.Після цього Сказав що получиться накладка по реєстрі участок на участок. Подлучається якось дивно нам що три рази продавати треба? щоб поділити? а якщо я цьому чоловікові не довіряю чи він мені то як це виходить?? Це абсурд виходить?

    • tanya says:

      Нажаль Вам надали не компетентну консультацію.
      Для поділу земельної ділянки Ви звертаєтесь до нотаріуса і підписуєте Договір поділу земельної ділянки разом із схемою поділу. В цьому ж Договорі затверджуєте кому яка земельна ділянка переходить у власність після її поділу.
      Після укладення такого договору Вам землевпорядна організація розробляє технічну документацію щодо поділу землі і Ви подаєте її на реєстрацію в кадастрі.
      Кадастрові реєстратори не мають права давати відмову щодо поділу ділянки в такому випадку.

  • василь says:

    Ми купили земельну ділянку 25 сотих на двох.Вона вже мала кадастровий номер.В нас на руках договір куплі продажу.Ми два вписані в договір власники із частками пополам.Ми хочемо розділити пополам.В районому земельному нам сказали що потрібно знову комусь продавати або дарувати щоб була на одній людині а потім ділити.Це якийсь абсурд. Ми ж вже раз купили.

    • tanya says:

      Доброго дня!
      Так, насправді, Ви як співвласники земельної ділянки можете її поділити шляхом укладення договору поділу земельної ділянки. Для цього необхідно звернутись в землевпорядну організацію та замовити виготовлення схеми поділу земельної ділянки. Потім у нотаріуса укладаєте договір поділу з додатком-схемою поділу.
      Після укладення договору поділу ділянки, землевпорядна організація розробляє технічну документацію щодо поділу ділянки в натурі та реєструє поділ в державному земельному кадастрі.

  • Віталій says:

    Доброго дня. Маю у власності земельну ділянку для будівництва індивідуального житлового будинку, господарських будівель та споруд, дружина має у власності земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства, ділянки суміжні. Чи можна їх об”єднати в одну?

    • tanya says:

      Доброго дня! Об’єднувати земельні ділянки в одну можна за наступних умов:
      1) вони належать одній особі
      2) у них однакове цільовепризначення
      3) вони суміжні
      Враховуючи, що ваші ділянки належать двом різним особам і мають різне цільове призначення, їх об’єднання неможливе.

  • Татьяна says:

    нотаріально завірена заява про поділ/об’єднання земельних ділянок або нотаріально завірений договір про поділ ділянки в натурі; Що потрібно нам натеріально завіряти у нотаріуса, якщо у нас договір купівлі-продажу в рівних частинах, т.е. спільна часткова власність, а зараз хочемо ми цю ділянку розділити в рівних частинах.

    • tanya says:

      Доброго дня!
      Нотаріально посвідчена заява на поділ ділянки оформлюється тільки в тому випадку, коли власник ділянки один.
      У Вашому випадку – 2 співвласники, отже Вам необхідно укладати договір поділ ділянки в натурі і посвідчувати його у нотаріуса.

  • Маріанна says:

    Є сумісна ділянка,після розлучення на її поділили на двох є рішення суду.Підкажіть будьте ласкаві,є тільки один вихід це пройти процедуру присвоєння двох кадастрових номерів?І чи зможу я це зробити без участі колишнього чоловіка просто з рішенням суду на руках.Чи буде потрібно щоб він щось підписував?Дякую за відповідь.

    • tanya says:

      Доброго дня, в такому випадку необхідно відштовхуватись від того – яким чином прописане рішення суду.

  • Alyona says:

    яка процедура присвоєння поштової адреси при поділі зем.діл.? я вважаю що не можливо присвоїти 2 поштові адреси 1й ділянці з 1 кадастровим номером, лише після розробки тех документації і присвоєння 1 ділянці 2 кадастрових номера, але як це підтвердити законодавчо?

    • tanya says:

      Доброго дня!
      Земельним дылянкам поштова адреса не присвоюється, але Ви маєте право звернутись до органу місцевого самоврядування в процесі розроблення технічної документації щодо поділу земельної ділянки і отримати довідку про присвоєння адрес земельнім ділянкам, які будуть утворені в результаті поділу.

  • Ігор says:

    Доброго дня! Скільки будуть коштувати ваші послуги по підготовці ВСІХ необхідних документів дл проведення поділу земельної ділянкі під будинком з метою в подальшому дарування частини будинку. Земля приватизована, є акт та кдастровий номер. м. Київ. Дякую за відповідь.

    • tanya says:

      Доброго дня. Відповідь на пошті.

  • Леся says:

    Якщо мій батько приватизував 10 соток землі і 2 в кристуванні в Київі, на землі 1/2 будинку, хочемо побудувати новий будинок і приватизувати 2 сотки. З сусідом по дому не в дуже гарних стосунках. Яка продцедура оформлення документів, чи потрівбні підписи сусіда?
    Як варіант, можемо поділити нашу частину дому та землі на 2 власника для будівництво дому.
    Яка продцедура оформлення документів?

    • tanya says:

      Добрый день! Ответили на почту!

Задати питання, написати повідомлення або залишити відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Виможете використовувати ці HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>