Об’єднання земельних ділянок може виявитися складною і тривалою процедурою. Але якщо Ви довірите цю роботу компанії «УкрЗемКонсалт», весь бюрократичний процес пройде для Вас непомітно, і Ви гарантовано отримаєте необхідні документи.

Для отримання інформації про вартість послуг і безкоштовну консультацію звертайтеся за телефонами: 044-344-14-41, 067-114-14-41

Замовити послугу

Земельним законодавством передбачений такий порядок об’єднання земельних ділянок:

 1. Проведення геодезичних робіт на ділянках, що підлягають об’єднанню, кадастрова зйомка;
 2. Розробка схеми об’єднання ділянок в одну, затвердження схеми замовником;
 3. Підготовка та оформлення у нотаріуса заяви/договору на об’єднання земельних ділянок;
 4. Розробка технічної документації щодо об’єднання земельних ділянок, підписання документації замовником;
 5. Державна реєстрація об’єднання земельних ділянок в Держгеокадастрі;
 6. Реєстрація права власності на ділянку, сформовану в результаті об’єднання.

Об’єднати декілька земельних ділянок в одну можливо тільки в разі виконання кількох вимог:

 • усі ділянки мають однакове цільове призначення;
 • усі вони розміщені в межах одного населеного пункту;
 • усі вихідні земельні ділянки межують між собою.

Власник може побажати з’єднати свої ділянки в одну, оскільки так значно зручніше вести справи зі своєю нерухомістю. Якщо власників земельних ділянок до їх об’єднання було кілька, то після його здійснення регулювати права володіння такою земельною ділянкою буде право часткової власності, а співвласники однієї ділянки будуть вважатися частковими власниками. Долі співвласників у праві власності на об’єднану ділянку будуть розраховуватися пропорційно до площі ділянок, якими вони володіли до об’єднання.

У разі необхідності, в майбутньому цілком можливо виконати поділ ділянки в натурі між усіма співвласниками, щоб повернути ділянки в початковий стан, або ж сформувати зовсім іншу конфігурацію земельних ділянок.

У зв’язку із солідною кількістю документів, необхідних, щоб здійснити об’єднання земельної ділянки, власники стикаються зі значними витратами часу на їх оформлення та нотаріальне завірення (в основному два-чотири тижні). Поділ і об’єднання земельних ділянок — операції майже ідентичні, як в плані покрокового виконання, так і в плані списку потрібних документів, але водночас, результат виконання двох процедур абсолютно різний.

Як об’єднати земельні ділянки?

Так як процес складання ділянок землі вимагає адекватного розуміння всіх тонкощів, розглянемо їх докладніше:

 • головним фактором, щоб провести об’єднання земельних ділянок, є відповідне бажання власника (або власників) цих ділянок;
 • утворена в результаті ділянка землі збереже обтяження та обмеження, які раніше стосувалися окремих земельних одиниць;
 • координати початкових ділянок необхідно вказувати з певною нормативною точністю;
 • без письмової згоди всіх орендарів, землевласників, заставоутримувачів початкових земельних ділянок, об’єднання проводити, відповідно до закону, не можна.

Після розробки технічної документації з об’єднання земельних ділянок необхідно оформити це об’єднання в Державному земельному кадастрі, а саме — провести державну реєстрацію ділянки в ДЗК, а потім зареєструвати новостворену земельну ділянку в службі Державної реєстрації прав власності на нерухоме майно.

При роботі з нерухомістю потрібно планувати все наперед і розглядати будь-який можливий розвиток ситуації. Не можна ігнорувати жодної дрібниці, так як об’єднання земельних ділянок має свої особливості. Найкращим виходом буде найняти професіонала із земельних питань. Наявність величезної практики дозволяє консультантам в цій сфері бізнесу помітити законодавчі пастки і, уникаючи їх, гарантувати клієнтові досягнення бажаного результату.

Крім економії грошей і часу, фахівець пропонує якісне залагодження справи без ризику дістати штраф за порушення послідовності виконання дій. Власник, який вирішив самотужки об’єднати ділянки, не маючи досвіду в цьому, з великою ймовірністю здійснить помилку в документах, порушивши права інших власників земельної ділянки. Таких ситуацій слід уникати, а інакше доведеться виплачувати значні грошові компенсації, не кажучи вже про витрачений даремно час.

Для отримання інформації про вартість послуг і безкоштовну консультацію звертайтеся за телефонами: 044-344-14-41, 067-114-14-41

«УкрЗемКонсалт» — це перевага!

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (2 оценок, среднее: 5.00 из 5)

Задати питання, написати повідомлення або залишити відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Виможете використовувати ці HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>