Як розділити земельну ділянку без зайвого клопоту? Зверніться до Інституту земельно-правових відносин «УкрЗемКонсалт», і ми все зробимо за Вас.

Для отримання інформації про вартість послуг і безкоштовну консультацію звертайтеся за телефонами: 044-344-14-41, 067-114-14-41

Замовити послугу

Для поділу земельної ділянки необхідно вчинити наступні дії:

 1. Виїзд інженера-геодезиста зі спеціальним обладнанням для проведення кадастрової зйомки і встановлення кордону поділу земельної ділянки в натурі;
 2. Складання нотаріально завіреної заяви про поділ земельної ділянки (у разі, якщо ділянкою володіє один власник) або ж укладення договору поділу земельної ділянки між співвласниками (у разі наявності пайових співвласників);
 3. Розробка технічної документації із поділу земельної ділянки;
 4. Державна реєстрація ділянок, сформованих в результаті поділу, в Державному земельному кадастрі, присвоєння нових кадастрових номерів ділянкам, створеним в результаті такої реєстрації;
 5. Реєстрація права власності на земельні ділянки, сформовані в результаті поділу в натурі (у разі володіння ділянкою пайовими співвласниками, право власності реєструється на окремі земельні ділянки кожному власнику землі та з цього моменту припиняється часткове володіння ділянкою).

Одним з типів нерухомості є земельні ділянки, на які існує право власності — воно визначає, хто володіє землею і хто має право проводити з нею різні операції (продаж, оренда, оформлення дарування). Іноді для деяких операцій необхідно попередньо розділити ділянку землі.

Причини для поділу можуть бути різними, наприклад:

 • співвласники ділянки бажають володіти кожен своєю часткою одноосібно або тільки один із співвласників вирішив відокремити свою власність;
 • людина потребує продажу лише частини землі або бажає подарувати, обміняти її;
 • проведення операції із розподілення землі дає можливість утворити з кожного отриманого клаптика індивідуальну ділянку.

Поділ земельної ділянки здійснюється тільки за наявності всього списку документів у власника землі, який виявив відповідне бажання. У такої особи повинна бути:

 • технічна документація, що підтверджує нові межові знаки, встановлені для майбутніх ділянок;
 • завірені заявниками копії кожної сторінки паспорта — для фізичних осіб, а для юридичних осіб — завірені підписом уповноваженого працівника копії статутних документів;
 • заява або договір, який свідчить про побажання власника/власників земельної ділянки виконати поділ;
 • завірена копія документа, який встановлює права власності на ділянку.

Виконавши поділ земельних ділянок, співвласники (якщо таких декілька) мають повне право вільно розпоряджатися кожен своїм майном. Але в жодному разі власник ділянки землі не може порушувати права інших власників на їхні наділи. Цільове призначення кожного із земельних утворень повинно залишатися незмінним, таким же, як і до поділу, причому всі ділянки, отримані шляхом відчуження, будуть однакові за призначенням.

Одразу після виконання всіх процедур і оформлення всіх документів на новостворені земельні ділянки, кожному з них присвоюється власний кадастровий номер. Кадастр — це державний реєстр, який містить номери всіх земельних ділянок країни (кожен ідентифікатор існує в єдиному екземплярі, тому знаючи кадастровий номер, можна швидко дізнатися власника, розміри, розташування потрібної ділянки землі).

В середньому на поділ чи об’єднання ділянок розраховується часовий проміжок в декілька тижнів, через кількість документів, з якими потрібно працювати.

У зв’язку з відносною складністю у виконанні розмежування ділянки землі, не зайвою буде обізнаність про правила проведення цієї процедури.

Після підписання і перевірки достовірності отриманої документації, землевпорядна організація, своєю чергою, розробляє документацію технічного характеру.

Далі на узгодження всі раніше зібрані папери відправляються до Державної служби картографії, геодезії та кадастру. У разі позитивної відповіді, вносяться зміни до земельного кадастру з подальшим присвоєнням земельній ділянці нового кадастрового номера.

Загалом, поділ земельної ділянки проводять люди, що володіють певним досвідом роботи з нерухомістю. Головною причиною цього є велика кількість всіляких нюансів, які можуть заплутати людину, не знайому зі справами такого напрямку. Крім того, навіть незначні помилки при поділі можуть призвести до серйозних судових розглядів.

Для отримання інформації про вартість послуг і безкоштовну консультацію звертайтеся за телефонами: 044-344-14-41, 067-114-14-41

«УкрЗемКонсалт» — це перевага!

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (2 оценок, среднее: 5.00 из 5)

Задати питання, написати повідомлення або залишити відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Виможете використовувати ці HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>