Витяг із земельного кадастру

Вам необхідно отримати витяг з державного земельного кадастру про земельну ділянку без черг? Зверніться до Інституту земельно-правових відносин «УкрЗемКонсалт», і ми все зробимо за Вас.

Для отримання інформації про вартість послуг і безкоштовну консультацію звертайтеся за телефонами: 044-344-14-41, 067-114-14-41

Замовити послугу

Для отримання витягу з держземкадастру нам необхідні наступні документи:

  1. Копія правовстановлюючого документа на земельну ділянку (державний акт, договір купівлі-продажу, дарування, оренди, свідоцтво про спадщину та інше);
  2. Довіреність на представництво інтересів фізичної особи — власника земельної ділянки*;

* Довіреність не потрібна, якщо власник або ж орендар земельної ділянки — юридична особа. Або ж у разі отримання витягу з кадастру на земельну ділянку, яка перебуває у власності фізичної особи без довіреності, у витягу будуть відсутні персональні дані власника (адреса, паспортні дані та податковий номер).

При проведенні будь-яких операцій із землею, а саме — дарування, продаж, оформлення спадщини, іпотека та інше, — одним з основних документів, запитуваних нотаріусом, є витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку.

Цей документ нотаріус вимагає в першу чергу з метою підтвердження державної реєстрації ділянки в базі Державного земельного кадастру.

Витяг із земельного кадастру є уніфікованим документом, який об’єднує основні документи для відчуження земділянки. Йдеться про такі довідки, як:

  • витяг з поземельної книги;
  • довідка про обмеження на земельну ділянку.

Для чого Вам потрібен Витяг з кадастру:

  1. При процесі відчуження землі (документи для продажу земельної ділянки з будинком) або передачі її в іпотеку нотаріусові необхідні документи для продажу (дарування) земельної ділянки, невід’ємною частиною яких якраз і є Витяг з ДЗК.
  2. Будь-які операції з нерухомістю (будинком, приміщенням, будівлею), що знаходиться на ділянці, проводяться нотаріусом тільки, якщо у клієнта в наявності є Витяг із земельного кадастру.
  3. Спадщина оформляється нотаріусом за наявності вказаного витягу, виданого на його запит.
  4. Реєстрація права власності та/або користування земельною ділянкою. Витяг з кадастру обов’язковий у разі подачі документів на реєстрацію майнових прав в Укрдержреєстрі та переоформлення землі. Нагадаємо, що після того, як законодавство в сфері реєстрації прав на нерухомість зазнало змін, речові права на неї потрібно реєструвати обов’язково.

Порядок оформлення Витяга з кадастру, порядок його видачі та форма вилучення з державного земельного кадастру регулюється постановою Кабміну №1051 від 17 жовтня 2012 року.

Оформлення витягу з кадастру не передбачає наявність фірмового бланка Держгеокадастру або ж бланка із захистом.

Витяг з поземельної книги видається теруправлінням Держгеокадастру через Центри надання адміністративних послуг. До пакету документів на оформлення витягу з поземельної книги також додається квитанція на оплату адміністративної послуги за видачу витягу з ДЗК.

Витяг з поземельної книги включає інформацію про кадастровий номер земельної ділянки, його площу, цільове призначення, обмеження на ділянку і графічну частину — план земельної ділянки із зазначенням суміжних земель. Також витяг з кадастру включає в себе інформацію про власника земельної ділянки, про підставу виникнення права власності, дані про правовстановлюючий документ і, за наявності, інформацію про орендарів, суборендарів та інших користувачів землі.

Право отримати Витяг з ДЗК мають власники (користувачі) землі або ж уповноважені ними особи, їхні спадкоємці та правонаступники (юридичні особи), громадяни, в інтересах яких встановлено згадані обмеження на ділянці, а також землевпорядні організації, які працюють за дорученням і в інтересах замовника розробки проектної/технічної документації.

З 2016 року були внесені зміни до законодавства і право на отримання витягу з кадастру отримала будь-яка особа, але такий документ має деякі особливості. Так, при отриманні витягу з кадастру без довіреності від фізичної особи — власника, кадастровий реєстратор не надає інформацію про персональні дані власника. Тобто у витягу будуть вказані тільки ПІБ власника.

Юристи компанії «УкрЗемКонсалт» надають консалтингові послуги з оформлення витягу з ДЗК. Ми дамо Вам вичерпну консультацію, допоможемо зібрати пакет необхідних документів, щоб максимально швидко оформити витяг із земельного кадастру.

Для отримання інформації про вартість послуг і безкоштовну консультацію звертайтеся за телефонами: 044-344-14-41, 067-114-14-41

«УкрЗемКонсалт» — це перевага!

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (5 оценок, среднее: 3.40 из 5)
  • Юлія says:

    Доброго дня!
    Чи існує ПК “КАДАСТР”?
    Є присвоєний кадастровий номер земельної ділянки, а в Державному кадастрі такий номер відсутній.
    ДЯКУЮ!

    • tanya says:

      Доброго дня!
      ПК Кадастр – це програмний комплекс, що забезпечує ведення міського земельного кадастру у Києві. У ньому обліковуються земельні ділянки, які передані у власність чи користування, чи в процесі оформлення (їм вже присвоєно кадастрові номери і їх Ви можете бачити на публічній кадастрвій карті), а також обліковуються ділянки які були визначені в процесі інвентаризації земель міста ще у 90-х роках (в основному користувачі діялнок на підставі рішень Ради депутатів трудящих 50-60хх років або ж власники об’єктів нерухомого майна).
      Інформаціі з ПК “Кадастр” немає у публічному доступі, але Ви можете звернутись в Департамент земельних ресурсів м. Києва на 6 поверсі, 604 кабінет і замовити там витяг з міського земельного кадастру. Послуга платна.

  • оксана says:

    доброго дня,підскажіть,чи рахується стара недобудова-будинком,на який потрібно оформляти документи при продажі?

    • tanya says:

      Доброго дня!
      Що саме маєте на увазі під недобудовою: це залитий фундамент? ЧИ це повноцінно побудований будинок?
      Відштовхуйтесь від % готовності цієї недобудови.

  • Алёна says:

    Добрый день,уважаемые юристы.В 2012 году свой пай передала по доверенности арендатору,при оформлении доверенности у нотариуса забрали документы себе,и госакт,и доверенность,мне не дали даже копий.Как же мне вернуть документы?Что делать?Документы оформлялись у нотариуса в Луганске,окупированная територия,обратиться к тому нотариусу нереально.Пай на Украинской стороне.Обращалась к арендатору,одни оскорбления и угрозы,документы не отдаёт.не хочет чтобы я доверенность отменила,чтоб не платить аренду.Таких как я у этого арендатора много,какие у нас варианты или без малейшего шанса?

    • tanya says:

      Добрый день!
      В Вашей ситуации лучше сделать следующее:
      1) Аннулировать доверенность. Это Вы можете сделать у любого нотариуса.
      2) Подать объявление в газету об утере госакта и через регистрационную службу зарегистрировать право собственности, в связи с утерей документа.
      После этого можете обратиться в суд, с иском об освобождении Вашего участка и разорвать договор аренды.

  • юлия says:

    доброго дня , прошу Вашої допомоги, державний виконавець відправив запит в земельний про наявність паю , так як це потрібно для сплати аліментів дитині , тобто він здає пай в оренду і з цього паю він має платити 50% на дитину, але земельний відділ вже чотири місяці не надає цю довідку виконавцю і він не може мені нарахувати суму яку колишній чоловік отримує з паю. куди потрібно звернутися ? і в які строки земельний повинен надати довідку ? який є закон. Дякую

    • tanya says:

      Доброго дня!
      Скоріше за все, що у земельному відділі немає інформації про розмір орендної плати яку отримує чоловік за оренду паю. Держвиконавцю краще звернутись до компанії орендаря, щоб йому надалил офіційну інформацію про виплати з орендної плати.

  • Лілія says:

    Доброго дня! Підскажіть будь ласка скільки часу робиться витяг?

    • tanya says:

      Доброго дня!
      В залежності від Центру надання адміністративних послуг, від пів-години до трьох днів.
      Відповідно до закнодавства, витяг робиться в день подання заяви.

  • Ирма says:

    какова стоимость заказа вытяга з ДЗК у вас и каков срок его выдачи?

    • tanya says:

      Добрый день!
      Стоимость услуги по оформлению извлечения с кадастра – от 500 грн. Сроки оформления – 1 рабочий день.

  • Тетяна says:

    Доброго дня! У державному акті на право власності на земельну ділянку неправильно вказане цільове призначення земельної ділянки, замість “для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)” вказано “для ведення особистого селянського господарства”, в технічній документації та в рішенні сільської ради все правильно. Акт видавався в 2009 р.. Підкажіть, будь ласка, як можна виправити помилку? І що можна зробити в даній ситуації?

    • tanya says:

      Візьміть Рішення сільради, витяг з Державного земельного кадастру з правильним цільовим призначенням та зверніться в Державний реєстр речових прав на нерухоме майно за внесенням змін.

      • Тетяна says:

        Дякую за відповідь. А як отримати витяг, щоб у ньому було б правильне цільове призначення? Куди звертатись? Вибачте, але я зовсім не компетентна в цьому питанні.

        • tanya says:

          Якщо в базі Державного земельного кадастру містяться помилкові відомості, то Вам необхідно оплатити квитанцію на виправлення технічної помилки та звернутись в Центр надання адміністративних послуг (за місцезнаходженням земельної ділянки) до кадастрового реєстратора та подати заяву на виправлення відомостей. До заяви доадвайте Рішення сільради та копію технічної документації.

  • Світлана says:

    Доброго дня! підкажіть як зареєструвати право власності, якщо виявили що в державному акті кадастровий номер дублювався. вже присвоїли новий кадастровий і видали витяг з ДЗК разом з довідкою в якій вказано, що кадастровий номер дублювався. чи потрібно через суд скасовувати державний акт ? чи реєстратору вистачить вищезазначених документів?

    • tanya says:

      Доброго дня!
      Для реєстрації права власності в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно буде достатньо переліченого пакету документів. Скасування Держакту не потрібне, оскільки правов ласності на підставі цього акту залишається за Вами, а Ви по суті просто реєструєте зміни.

  • Віталій says:

    Доброго дня!
    Скажіть яка послідовність дій для початку будівництва на ділянці?

    • tanya says:

      Доброго дня!
      Для початку будівництва Вам необхідно зареєструвати повідомлення про початок будівельних робіт або ж декларацію про початок будівлеьних робіт, в залежності від площі об’єкту будівництва.

  • Игорь says:

    Добрый день. Подскажите пожалуйста, при оформлении дарственной на участок земли мне необходимо зарегистрировать его в гос.реестре вещевых прав? Или это делает нотариус при сделке. Гос. Акт на землю 2010 года. Спасибо.

    • tanya says:

      Добрый день! После оформления договора купли-продажи/дарения участка нотариус самостоятельно проводит Государственную регистрацию права собственности на участок за новым собственником. Вам больше никуда идти не нужно, чтобы подавать документы.

      • Игорь says:

        Это понятно. Перед сделкой нужно регистрировать участок в реестре вещевых прав. Я собственник участка.

        • tanya says:

          Перед сделкой нотариус так же может провести государственную регистрацию прав собственности.

  • Серж says:

    Дякую! а з земельного що не проходе!

    • tanya says:

      Не можу зрозуміти Ваше запитання? Що саме із земельного не проходе?

      • Серж says:

        Я маю на увазі витяг для реєстрації договору оренди землі, який потрібен витяг з земельного чи з ЦНАП?

        • tanya says:

          Витяг з державного земельного кадастру формується кадастровими реєстраторами, які ведуть прийом в центрах надання адміністративних послуг. Ща в управлінні Держгеокадастру, що в ЦНАПі видають аналогічні витяги.

          • Серж says:

            Дякую! а де я можу узнать точно хто на данний момент є орендарем паю? теж не добросовісні орендарі самі продовжують договора без відома власників!?

  • Серж says:

    Доброго дня! Де брати витяг з ДЗК, для заключення договура оренди землі (паю) з орендарем (сільгосп підприємство)! якщо це не спадщина! а попередні добросовісні орендарі документи десь посіяли.

    • tanya says:

      Доброго дня! За витягом з державного земельного кадастру Ви можете звернутись до територіального Центру надання адміністративних послуг та замовити витяг з кадастру у кадастрового реєстратора. Вартість такої послуги 80 грн.

      • Серж says:

        А з земельного що не проходе!?

  • Олександр says:

    Дякую за пояснення

  • Олександр says:

    Підкажіть будьласка.в мене є договір куплі продажу земельної ділянки,витяг з держ реєстру речових прав на нерухоме майно та інформаційна довідка з держ реєстру.мені говорять що це ще не всі документи на право власності ніби треба акт права власності та свідоцтво.підкажіть чи мені дійсно ще потрібно робити ці документи.Дякую.

    • tanya says:

      Доброго дня. З 1 січня 2013 року Державні акти на право власності на земельну ділянку не видаються, їх відмінили. Документом що підтверджує Ваше право власності на земельну ділянку є Договір купівлі-продажу та Витяг з рестру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності. Більше нічого оформлювати не потрібно.

  • Сергій says:

    Дякую!

  • Сергій says:

    Я зрозумів. Підскажіть будь-ласка яким чином здійснюється передача коштів за земельну ділянку, чи при нотарусі кошти перераховуються від покупця до продався, чи можливо потрібно заздалегіть знімати кошти та розраховуватися готівкою, чи потрібні в цих випадках якісь розписки сторін?

    • tanya says:

      Доброго дня.
      Сторони проводять розрахунок в залежності від домовленостей. Писати розписки немає потреби, оскільки в Договорі купівлі-продажу нотаріус чітко вказує, що сторони провели розрахунки до підписання договору.

  • Сергій says:

    Доброго дня. Цікавить послідовність дій щодо купівлі-продажу землі. Мені як покупцю зі збору яких документів потрібно починати, куди в першу чергу звертатися і що потрібно із документів продавцю?

    • tanya says:

      Доброго дня. Для купівлі земельної ділянки Вам як продавцю немає потреби збирати будь-які документи.
      Продавець, як власник земельної ділянки повинен підготувати для нотаріуса наступне:
      1) витяг з державного земельного кадастру
      2) експертна оцінка вартості земельної ділянки
      3) довідка про відсутність забудови на ділянці (в разі якщо будинок відсутній)
      4) оригінали правовстановлюючих документів на земельну ділянку
      При укладенні договору купівлі-продажу нотаріус залишає в своєму архіві усі вказані документи, а покупцю видає Договір купівлі-продажу та витяг з реєстру речових прав на підтвердження реєстрації права власності за покупцем.

  • Світлана says:

    Дуже прошу адміністраторів відповісти на питання) дякую

    • tanya says:

      Доброго дня!
      Відмова державного реєстратора неправомірна, оскільки після поділу земельної ділянки у новостворених ділянок можуть залишатися ті ж самі адреси. Земельні ділянки ідентифікуються по кадастровим номерам і не обов’язково мають адресу.

  • Світлана says:

    Доброго дня ! здійснивши поділ земельної ділянки в судовому порядки та після виготовлення тех. документації отримали витяги на чотири новостворені земельні ділянки з різними кадастровими але з однаковим місцезнаходженням (наприклад : село Квіткове, вулиця Ромашкова, 13). Звернувшись до державного реєстратора щоб зареєструвати право власності отримали відмову. Куди тепер звертатись і чи правомірна відмова в реєстрації. дякую!

  • tanya says:

    Доброго дня!
    Взаємодія державного реєстру речових прав та державного земельного кадастру влаштована так, що після реєстрації прав власності чи користування в Державному реєстрі речових прав, дані автоматично потрапляють до державного земельного кадастру.
    Враховуючи, що система взаємодії не передбачає передачу інформації щодо документів, які є підставою виникнення права власності, то ці данні взагалі зникають з кадастру.
    Зміни до розділу Права власності в Державному земельному кадастрі внести неможливо, а тому і відомості про документи які є підставою виникнення права власності відображатись не будуть.

Задати питання, написати повідомлення або залишити відгук

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

Виможете використовувати ці HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>