У рамках децентралізації сфери державного архітектурно-будівельного контролю, як ми вже повідомляли, уряд запровадив інститут головних інспекторів будівельного нагляду. Держархбудінспекція вирішила роз’яснити їхні функції та порядок призначення.

Так, головні інспектори будівельного нагляду призначаються та звільняються Держархбудінспекцією. Їх завдання — нагляд за усіма установами місцевої влади, які працюють у сфері містобудування: зокрема, департаментами і управліннями містобудування та архітектури, а також новоствореними інспекціями держархбудконтролю при виконкомах місцевих рад.

Тобто, громадяни та підприємці, в разі порушень з боку місцевих посадовців сфери містобудування, зможуть поскаржитись на їхні дії саме головним інспекторам будівельного нагляду. Останні ініціюють перевірку таких посадовців і за її результатами ухвалять відповідні рішення.

Загалом до функцій головних інспекторів будівельного нагляду належать:

  • надання приписів про усунення порушень при видачі органами місцевої влади містобудівних умов та обмежень, будівельних паспортів, реєстрації дозвільних документів у сфері будівництва, перевірок об’єктів будівництва, зупинки виконання будівельних робіт та накладення штрафних санкцій;
  • ініціювання притягнення посадових осіб до дисциплінарної відповідальності;
  • внесення подання на звільнення посадової особи до органу, який здійснив призначення;
  • скасування та зупинка дії актів уповноважених органів місцевої влади;
  • внесення подання на позбавлення посадової особи права виконувати деякі види робіт до органу, яким таке право надавалося.

 

Як ми повідомляли раніше, 1 вересня набрав чинності закон про децентралізацію повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю і місцевому самоврядуванню були передані повноваження Державної архітектурно-будівельної інспекції.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
08 Вересень, 2015