Верховна Рада прийняла у першому читанні законопроект №6536 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення вимог законів, спрямованих на створення безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю до будівель і споруд. Це стосується житлових приміщень, під’їздів, громадських приміщень та об’єктів комунальної власності.

Власники будівель повинні проводити паспортизацію щодо доступності, інакше вводяться штрафи за порушення даних вимог – до 700 неоподаткованих мінімумів за порушення законодавства під час планування та забудови території з огляду на доступність для маломобільної категорії громадян.

Важливо, що представників осіб з інвалідністю планують залучати до розробки документації містобудування задля забезпечення зручних і комфортних умов доступності.

Крім того, передбачається, що громадські об’єднання людей з інвалідністю здійснюватимуть контроль за дотриманням будівельних норм, стандартів і правил про доступність для маломобільних груп населення як позаштатні інспектори при органах державного архітектурно-будівельного контролю.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
09 Лютий, 2018