Кабмін підтримав законопроект «Про Національну інфраструктуру геопросторових даних», який сприятиме інтеграції України до європейської та глобальної інфраструктури геопросторових даних.

Створення НІГД передбачено директивою ЄС INSPIRE, яка є обов’язковою для всіх країн-членів Євросоюзу та кандидатів для вступу в ЄС, але гальмується відсутністю законодавчої бази з цього питання.

Для створення зазначеної інфраструктури будуть використані наявні геопросторові дані та метадані, створені органами державного управління.

Національна інфраструктура геопросторових даних — це комплексна система, яка об’єднує десятки інформаційних шарів з важливими просторовими даними (рельєф, підземні/наземні комунікації, водні та лісові ресурси, інфраструктура, об’єкти нерухомості, статистична інформація, демографічні дані та ін.) на базі єдиної геодезичної та картографічної основ. Забезпечення широкого та зручного доступу до цієї інформації через єдиний геопортал дозволить багатьом галузям економіки і держустановам підвищити ефективність роботи, знизивши витрати на пошук даних.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
18 Січень, 2018