Продовольча й сільськогосподарська організація ООН — ФАО (Food and Agriculture Organization, FAO) — разом з Мінагрополітики розробляють процедуру запровадження добровільної консолідації сільськогосподарських земель в Україні. Проект реалізується в рамках технічної допомоги вітчизняному відомству.

Процедура консолідації земель буде відпрацьовуватись на прикладі експериментальних районів у Київській та Херсонській областях, де будуть сформовані організаційні та практичні підходи до укрупнення ділянок. На базі цього дослідження буде розроблено детальний проект концептуальної записки для подальшого фінансування донорами повномасштабного пілотного проекту.

Як зазначили у Мінагрополітики, відсутність великих сформованих масивів земель — одна з особливостей сільського господарства України, а роздрібнені ділянки є малопридатними для ефективного с/г виробництва, тому напрацювання механізму їх укрупнення є однією з умов забезпечення комплексного розвитку сільських територій та підвищення продуктивності АПК загалом.

У відомстві вважають, що добровільна консолідація земель — ефективний інструмент для зменшення фрагментації земель i реалізації програм розвитку під керівництвом сільських громад.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
26 Січень, 2017