Із листопада цього року в Україні запроваджується система електронного апостилю. Йдеться про посвідчення документів некомерційного характеру, які українці отримують в органах юстиції для того, щоб подати їх до відповідних компетентних органів за кордон, — договори купівлі-продажу, які посвідчуються нотаріально, рішення судів, свідоцтва про народження та інше.

Раніше громадяни мали чотири рази звернутися до органів юстиції: подати документи до головного управління юстиції у своєму регіоні, далі управління направляло документи до Києва в Міністерство юстиції. І тільки в Мін’юсті українці з усіх регіонів могли отримати цей документ.

Суть нового електронного сервісу в тому, що громадяни за місцем проживання в будь-якому органі РАЦСу зможуть подати документи для посвідчення їх електронним апостилем. Ці документи опрацьовуватимуться електронною системою, на них накладатиметься електронний апостиль, і цей документ протягом 24 годин людина може роздрукувати з сайту, або отримати його в тому самому РАЦСі.

При цьому, уповноважені представники країни, до якої подаються документи, які потребують посвідчення апостилем, через реєстр зможуть перевірити автентичність апостилю і оригінальність документу. Нині до цієї системи вже під’єднані 23 країни, серед яких США, Великобританія, Австрія,Бельгія, Болгарія, Латвія, Грузія, Молдова та інші.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
28 Жовтень, 2015