Мінекономіки спільно з Всеукраїнською асоціацією громад розпочинають активну фазу другого пілотного впровадження Державного аграрного реєстру, зазначили у відомстві. Проект реалізується у координації з Держгеокадастром і Міністерством юстиції.

Для реалізації другого пілотного впровадження до процесу реєстрації аграріїв у реєстрі залучаються об’єднані територіальні громади, відібрані за результатами відкритого конкурсу. Загалом пілотний проект охопить 53 ОТГ у всіх областях.

На період пілоту працівники обраних ОТГ стануть операторами реєстру і консультуватимуть фермерів з питань його роботи, допомагатимуть реєструватися тим аграріям, які не мають комп’ютера або доступу до інтернету. В цілому ж зареєструватися у реєстрі онлайн вже зараз може будь-який український фермер. Особлива увага під час пілотного впровадження приділятиметься процесу опрацювання заявок на виправлення помилок щодо земельних ділянок у Державному земельному кадастрі.

Нагадуємо, перше пілотне впровадження реєстру відбувалося у лютому 2020 року в окремих ОТГ Київської, Черкаської, Одеської, Львівської, Волинської та Миколаївської областей.

Державний аграрний реєстр – це автоматизована електронна система, доступна для усіх виробників сільськогосподарської продукції незалежно від форми господарювання. За допомогою реєстру планується надавати державні сервіси, спростити доступ до банківського фінансування та програм кредитних гарантій, а також запровадити програми таргетованої державної підтримки й оцінювати їх ефективність.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
02 Вересень, 2020