Проблему із взяттям бездомних громадян на квартирний облік законодавчо врегульовано. З цією метою внесено зміни до Порядку взяття громадян на соціальний квартирний облік, їх перебування на такому обліку та зняття з нього, повідомляє прес-центр Уповноваженого з прав людини.

Відтепер із зазначеною метою бездомні особи замість довідки про місце проживання та склад сім’ї повинні подавати лише довідку про свою реєстрацію в закладах соціального захисту для бездомних осіб, яку ці заклади і видають.

Зазначимо, що раніше до заяви про взяття таких громадян на квартирний облік необхідно було додавати, серед іншого, довідку про місце проживання та склад сім’ї за встановленою формою. Проте типовими положеннями про заклади соціального захисту для бездомних, затвердженими наказами Мінсоцполітики, не було передбачено видачу такими закладами зазначених довідок. В результаті, органи місцевого самоврядування, які ведуть квартирний облік, відмовляли бездомним громадянам, мотивуючи це поданням документів не в повному обсязі.

Водночас нагадаємо, що відповідно до Закону України «Про житловий фонд соціального призначення» мешканці закладів соціального захисту для бездомних осіб мають право у взятті їх на соціальний квартирний облік.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
11 Вересень, 2015