Кабмін ухвалив Стратегію раціонального управління землями сільськогосподарського призначення державної власності. Відповідний проект постанови був розроблений за підсумком зустрічі голови уряду із представниками аграрних асоціацій і спрямований на удосконалення дій держави в сфері управління земельними ресурсами.

Згідно з документом, при розпорядженні землями вводяться такі уніфіковані правила: передача державних земель в оренду здійснюється виключно на аукціонах за єдиними стартовими умовами — на термін 7 років при ставці не нижче 8% від нормативної грошової вартості цієї землі, що відповідає середньому рівню оренди по галузі. У разі відмови орендаря від земельної ділянки, її повторна передача здійснюється також на торгах, а не в ручному режимі.

Окрім цього, вводиться жорсткий розрахунковий норматив площі землі, яка може бути передана на місцевому рівні безоплатно, — не більше ніж 25% від площі земель, що були передані в оренду на конкурентних засадах за попередній звітний період. Пріоритет на отримання землі на безоплатних засадах матимуть учасники АТО.

Перед Держгеокадастром також поставлено завдання привести у відповідність до Стратегії договори минулих періодів.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
09 Червень, 2017