Народні депутати пропонують повернути практику видачі свідоцтв про право власності на нерухоме майно, які друкуватимуться на бланках суворої звітності, з підписом керівника організації та/або держреєстратора та мокрою печаткою. Відповідний законопроект №4768 зареєстрований у парламенті на початку червня.

Так, документом пропонується у Закон України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» внести зміни до статей 10, 18, 21, 27 та доповнити його новими статтями 26-1 і 26-2 щодо формування та видачі свідоцтва про право власності на нерухоме майно.

Нагадаємо, що після прийняття 26 листопада 2015 року зазначеного закону у новій редакції, було ліквідовано порядок видачі відповідних свідоцтв, і наразі при оформлені права власності на новостворене майно не передбачається видача такого документа. Тепер після проведення держреєстрації права власності на нерухомість заявник отримує листок формату А4, на якому друкується інформація з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно без використання спеціальних бланків, проставлення підпису та печатки держреєстратора. Цим фактично унеможливлюється захист прав власника у разі зникнення відповідної інформації та/або відсутності доступу до реєстру.

Законопроект покликаний захистити права власника новоствореного нерухомого майна шляхом надання йому, за бажанням, свідоцтва про право власності.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
15 Червень, 2016