В Україні набули чинності оновлені державні будівельні норми щодо природного та штучного освітлення, які унормували використання світловодів у якості природного освітлення приміщень під час енергозберігаючого будівництва та в приміщеннях, де немає вікон, денного освітлення або можливості проводити електрику.

Згідно з нововведеннями, для освітлення природним світлом приміщень, що не мають зовнішніх огороджень, а також зон приміщень, віддалених від світлопрорізів, рекомендується застосовувати світловоди. Їх можна проектувати у приміщеннях, де:

— немає можливості забезпечити належний рівень природного освітлення іншим способом (виробничі та інші приміщення);

— відсутнє денне освітлення, а проектування вікон неможливе (підвальні приміщення, закриті коридори, приміщення без зовнішніх стін тощо);

— є значна недостатність денного світла або немає можливості провести електрику;

— при енергозберігаючому та іншому будівництві.

За допомогою світловодів проводять світло у шкільні класи, лікарні, офісні кабінети, а також склади та важливі приміщення військового призначення. Така практика почала вперше використовуватися ще в Давньому Єгипті для освітлення пірамід і досі не втрачає актуальності, адже це просто, зручно і що не менш важливо, дозволяє витрачати мінімум коштів на освітлення. До речі, конструкції деяких світловодів дозволяють взагалі не використовувати електрику, адже не тільки передають світло вдень, а й накопичують його для застосування ввечері.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
11 Квітень, 2019