У Держархбудінспекції відбулася зустріч з представниками Світового банку, на якій українські та міжнародні експерти обговорили реалізацію реформ у сфері містобудівної діяльності в Україні.

Представників Світового банку, перш за все, цікавили питання щодо сплати забудовниками так званої «пайової участі», введення законодавчої норми про обов’язкову вищу освіти для спеціалістів будівельної сфери (проектантів, архітекторів, осіб, що здійснюють технічний нагляд, та експертів), страхування відповідальності цих фахівців, а також перевірок готовності до експлуатації об’єктів будівництва.

Як повідомили у Держархбудінспекції, міжнародних експертів проінформували про набуття чинності законів «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо поліпшення умов ведення будівельної діяльності», якими зазначені питання вже врегульовано. Що ж до «пайової участі», то Мінрегіон наразі працює над законодавчими змінами щодо її скасування.

Місія, що має оцінити ефективність запроваджуваних в Україні реформ та їх вплив на легкість ведення бізнесу, працюватиме в столиці до кінця тижня. За цей час економісти організації планують ознайомитися з проведенням реформ у таких сферах, як реєстрація бізнесу, будівництво, міжнародна торгівля, реєстрація власності, захист міноритарних акціонерів та сплата податків.

У роботі делегації, крім спілкування з представниками органів державної влади, заплановані також зустрічі з приватним сектором, що дасть можливість об’єктивно оцінити практичну імплементацію реформ, задекларованих Україною в цьому році. Матеріали, зібрані за результатами зустрічей у Києві, будуть покладені в основу щорічного звіту Світового банку «Doing Business 2018».

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
07 Липень, 2017