В Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва з’явилась можливість перевірити відомості технічного паспорту та довідок щодо змін у складі об’єктів нерухомого майна, повідомили у Мінрегіоні.

Раніше ДАБІ, державні реєстратори та нотаріуси не могли перевірити, чи справжній технічний паспорт їм подано для проведення реєстраційних дій (введення в експлуатацію, оформлення продажу чи спадщини).

Тепер вони можуть онлайн отримати витяг з відомостями про технічну інвентаризацію нерухомості і перевірити, чи збігаються дані з документами. Це суттєво ускладнить використання підроблених технічних паспортів у разі спроби легалізувати об’єкти будівництва, зведені з порушеннями.

Для цього необхідно, щоб верифіковані особи, які мають право проводити технічну інвентаризацію об’єктів нерухомого майна, вносили дані про результати інвентаризації в Єдину державну електронну систему у сфері будівництва.

Зараз внесення даних про технічну інвентаризацію споруд є добровільним, однак після прийняття Порядку ведення електронної системи стане обов’язковим. А після 1 грудня 2021 року технічні паспорти, матеріали інвентаризації та інвентаризаційні справи будуть створюватись виключно за допомогою електронної системи.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
27 Травень, 2021