Держземагентство винесло на громадське обговорення проект постанови Кабміну «Про внесення змін до Типового договору оренди землі». Зміни, зокрема, пропонується внести до пунктів 20 і 43 з метою врегулювати питання щодо реєстрації права оренди землі та моменту набрання чинності відповідним договором.

З проектом постанови Кабміну можна ознайомитися на сайті Держземагентства. Пропозиції від фізичних, юридичних осіб та їх об’єднань приймаються до 28 лютого 2015 року.

Так, згідно із запропонованою редакцією п. 20 передача земельної ділянки орендарю здійснюється після держреєстрації права оренди цієї ділянки за актом її приймання-передачі.

У п. 43 пропонується прописати, що договір оренди землі набирає чинності з моменту його підписання сторонами (раніше — після його державної реєстрації та внесення відомостей про нього до Державного реєстру земель). Якщо сторони домовилися про нотаріальне посвідчення договору, то він вважається укладеним з моменту його нотаріального посвідчення.

Нагадаємо, що законодавством більше не передбачено держреєстрації договорів оренди землі, натомість реєстрації підлягає право оренди земділянки. Згадані зміни пов’язані із законодавчими новелами, за якими з 1 січня 2013 року припинилися повноваження територіальних органів Держземагентства у частині держреєстрації актів на право власності на земділянку та на право постійного користування ділянкою і договорів оренди землі.

Натомість, тепер обов’язковій реєстрації підлягають речові права та обтяження на нерухомість, розташовану на території України, зокрема право оренди земділянки.

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
09 Лютий, 2015